"Mój zawód jest moją pasją". Rozmawiamy z Piotrem Głowackim

Piotr Głowacki jest aktorskim kameleonem. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedział o swoich pasjach, przygotowaniach do ról i podejściu do zawodu.

Piotr Głowacki. Aktor wielu twarzy

Piotr Głowacki jest aktorem wszechstronnym. Zachwyca świetną vis comica, przyciąga charyzmatycznym spojrzeniem i pobudza do refleksji wyważonymi kreacjami. Widzom TVN jest znany za sprawą ról w serialach "Na noże", "Chyłka" czy "Nieobecni". Zawsze innym, zapadający w pamięć i charakterystyczny w stworzonych postaciach. Obecnie można śledzić go w ostatniej z wymienionych produkcji, w której wciela się w komisarza Filipa Zacharę.

W rozmowie z Małgorzatą Czop w nowym sezonie "playerlove" Piotr Głowacki opowiedział o swoim podejściu do zawodu, spotkaniach z mistrzami, przygotowaniach do roli i lekcji, której nauczył się od Filipa z "Nieobecnych".

https://www.instagram.com/p/CY3jFC7oS8Q/

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo mój zawód jest moją pasją od zawsze. Udało mi się tak iść przez życie do tej chwili, że to co lubię robić, okazało się przynosić mi kolejne projekty, zadowolenie z życia, ale też pieniądze, które pozwalają mi żyć - mówił Piotr Głowacki o aktorstwie.

Filip Zachara
Filip Zachara

Filip Zachara

Aktor bardzo ciepło wypowiadał się o swojej roli z serialu "Nieobecni". Postać Filipa Zachary spotyka się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony widzów, a sam Głowacki podkreśla, że starał się podejść do niego bardzo dokładnie i empatycznie, żeby rozbroić stereotypy tworzone wokół tematu autyzmu i ludzi cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

To w tej pracy było najtrudniejsze... Jak stworzyć człowieka, postać autentyczną, żywą na ekranie i jednocześnie budując też pewien obraz. Przez to, że niewiele jest takich postaci, więc przez samo pokazanie dotyka pewnego stereotypu. Te stereotypy są w osobach, które patrzą (...) Chodzi o to, żeby przy użyciu tych stereotypów ten obraz rozbijać - mówił Głowacki.

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

Nieobecni 2: Dlaczego warto oglądać 2. sezon? Piotr Głowacki odpowiada!

OGLĄDAJ 2. SEZON W PLAYER.PL!

O czym jest drugi sezon serialu "Nieobecni"?

W drugiej odsłonie „Nieobecnych” fani Playera podążą za historią Elżbiety Zawady, która żyje niegasnącą nadzieją odnalezienia swojej córki Kasi. 17-letnia wówczas dziewczyna zniknęła nagle w tajemniczych okolicznościach. Prowadzone przed laty śledztwo okazało się bezskuteczne. Teraz – 15 lat później – pojawia się pierwszy znaczący trop, a wznowiona sprawa może ujawnić największą tajemnicę głównej bohaterki drugiego sezonu, Elżbiety. Co naprawdę wydarzyło się przed laty? Czy Zawada znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania i w końcu odzyska utracony spokój?

playerlove: Balonowy quiz z Piotrem Głowackim

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!