Kłamstwo ma krótkie nogi

Kłamstwo ma krótkie nogi
Kłamstwo ma krótkie nogi
Marcie bardzo zależało na romantycznym wyjeździe ze swoim chłopakiem. Bojąc się powiedzieć prawdę okłamała ojca i Filipa. W końcu jednak kłamstwo Marty  wyszło na jaw. Teraz postawiona w niezręcznej sytuacji musi się gęsto tłumaczyć. Czy Roman i Filip wybaczą Marcie jej małe oszustwo?

PRAWDĘ MÓWIĄC...kłamstwo powoli staje się drugą naturą człowieka. Istnieje mnóstwo powodów, dla których unikamy mówienia prawdy. Kłamiemy bojąc się kary, chcąc zrobić komuś przyjemność lub dla osiągnięcia jakiejś korzyści. Coraz częściej zapominamy, że obcowanie z prawdą daje o wiele więcej radości i satysfakcji niż życie w ciągłym kłamstwie. W dzisiejszym społeczeństwie mało kto ma ochotę na tak dziwaczne hobby jakim staje się życie w prawdzie. Ludzie nie chcą tej trudnej i niewygodnej drogi. Wolą iść na skróty – przez oszustwa i mijanie się z prawdą. A przecież wszyscy wiemy, że w ten sposób daleko nie zajdziemy bo przecież kłamstwo ma bardzo krótkie nogi.

SŁOWA, KTÓRE NISZCZĄ.Wśród wielu rodzajów kłamstw istnieje kilka naprawdę destrukcyjnych i niewybaczalnych. Jednym z nich jest kłamstwo, które ma na celu wyrządzenie komuś krzywdy. Powodowani zazwyczaj niskimi pobudkami kłamcy z całą świadomością i premedytacją szkalują osobę, którą chcą zniszczyć. I choć zazwyczaj prędzej, czy później prawda wychodzi na jaw to zdarzają się przypadki w których ofiara kłamliwych pomówień doznaje trwałych szkód i strat...

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości