Motyw: Czy Maks zasłużył na śmierć?

Motyw Finał: Luiza i Czarna poznają prawdę o Maksie!

W wyniku strzelaniny w Meduzie zginął Maks. Czy na to zasłużył?

Wszystkie odcinki serialu "Motyw" dostępne w player.pl!

Maks i Luiza Porębscy prowadzili wspólnie restaurację. Na początku serialu dowiadujemy się już, że znali się w młodości. Piękna miłość i dobre małżeństwo, ale tylko z pozoru...
Maks i Luiza poznali się w Meduzie. Od początku ich znajomości towarzyszyła im Czarna, która przyjaźniła się bardzo z Luizą. Kobieta nie miała świadomości, jak bardzo jej najlepsza przyjaciółka oraz chłopak, a później mąż, ją oszukiwali.
Motyw: Czarna wspomina imprezę z Luizą!
Motyw: Czarna wspomina imprezę z Luizą!
Kiedy Maks i Luiza byli już parą, chłopak zdradził dziewczynę ze swoją przyjaciółką i siostrą! Kiedy na ognisku dowiedział się, że Julka jest z nim w ciąży, doszło do tragicznego wypadku, który miał pozostać tajemnicą.
Motyw: Czarna wspomina chwile z Maksem
Motyw: Czarna wspomina chwile z Maksem
Julka uderzyła głową o kamień i zginęła na miejscu, a Maks wraz z przyjacielem Robertem ukryli ciało dziewczyny w lesie. Luiza żyła z poczuciem winy, z poczuciem ogromnej straty, ponieważ kochała Julkę oraz musiała mierzyć się każdego dnia z trudną relacją z matką, która obwiniała ją za to, co się stało. Maks był z nią z powodów wyrzutów sumienia? Chciał zapewnić jej dobre życie, aby w jakimś stopniu zrekompensować jej to, co przeżyła w przeszłości? Trudno powiedzieć, już w dorosłym życiu, po powrocie Czarnej z Londynu, znowu zaczął zdradzać żonę. Luiza o tym wiedziała. Jego ostatni wieczór w Meduzie był bardzo podejrzany. Torba z pieniędzmi i Czarna, która była z nim tam umówiona, mogą wskazywać na to, że chcieli wyjechać. Luiza miała zostać oszukana kolejny raz?
Finał: Zabójstwo z zimną krwią czy przypadek?
Finał: Zabójstwo z zimną krwią czy przypadek?
Motyw: Dlaczego Luiza była w policji?
Motyw: Dlaczego Luiza była w policji?
Luiza, dowiadując się o tym, że to Maks stoi za zaginięciem jej siostry, nie wytrzymała. Jak sama powiedziała, nie chciała go zabić. Mąż, którego kochała, wielokrotnie ją zawiódł, zdradził i oszukiwał przez lata. Luiza wymierzyła sprawiedliwość sama...
Finał: Julka była w ciąży z Maksem?!
Finał: Julka była w ciąży z Maksem?!
Pozostałe wiadomości