"Denerwują mnie nieproszone rady". Rozmawiamy z Igą Górecką

"Denerwują mnie nieproszone rady". Rozmawiamy z Igą Górecką

Aktorstwo jest dla niej pasją i zawodem. Iga Górecka podbiła serca widzów rolą Zośki w Buncie. Zagrała u boku Agaty Kuleszy w Skazanej. Zobaczcie rozmowę!

Iga Górecka. Serialowa buntowniczka

Iga Górecka jest człowiekiem pełnym pasji. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała jako modelka, by po kilku latach zdecydować, że przed kamerą czuje się najlepiej. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej przykuła uwagę widzów jako zbuntowana Zośka w serialu "Bunt". Stworzyła wyrazistą postać, które pod powłoką pewności siebie skrywa wiele trudnych emocji. Zagrała również w serialu "Skazana" u boku Agaty Kuleszy i Marty Malikowskiej.
W rozmowie z Małgorzatą Czop w nowym sezonie "playerlove" Iga Górecka opowiedziała o swoim podejściu do zawodu, szkole aktorskiej, pisaniu i wymarzonych spotkaniach.
https://www.instagram.com/p/CdT0wx0r8WT/
Iga Górecka wcześniej rozpoczęła swoją drogę zawodową. Jako 14-latka dostała kontrakt i jako modelka wyruszyła w samodzielną podróż do pracy. Tak mówi o tym doświadczeniu:
Miałam 14 lat i wyciągnięto mnie podczas zakupów, które robiłam z rodzicami, do konkursu. Wygrałam go i pierwszy raz na wybiegu zostały mi założony szpilki i (...) tak zaczęło się moje życie zawodowe. (...) Zderzenie się nastolatki z takim dorosłym światem było dużym wyzwaniem. Pamiętam swój pierwszy kontrakt w Mediolanie, na który wyjeżdżałam mając 17 lat. Znałam ze trzy słowa po angielsku i nagle zamieszkałam z czternastoma osobami z całego świata.
Aktorka szerszej publiczności jest znana jako Zośka z serialu "Bunt". Górecka przyznała, że na castingu była pierwotnie rozważana do roli Róży. Jednak to ze zbuntowaną bohaterką poczuła większą więź i dostała tę rolę.
Szukałam (w niej) powodów, dlaczego ona daje ten agresywno-pięściowy efekt. Doszłam do wniosku, że to wynika z ogromnej wrażliwości, dużej emocjonalności i nieumiejętności poradzenia sobie z tą nadwyżką emocjonalną - mówiła o swojej postaci. - Mam podobnie jak Zośka pod względem emocjonalności, tylko moje reakcje są inne. Znam ten moment, kiedy coś mnie bardzo porusza.
Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.
https://www.instagram.com/p/CcQRdMUMBBF/