Behawiorysta: Czy szaleniec wykona wyrok internautów?

Behawiorysta: Zobacz fragment z 1. odcinka!
Czy we współczesnym świecie, gdzie granica między tym co realne, a wirtualne zaciera się, Gerard będzie w stanie „przeczytać” wytrawnego zabójcę, schowanego za ekranem komputera? Zobaczcie, co wydarzyło się w 1. odcinku!

Beata, mimo sprzeciwu swojej szefowej, wzywa na pomoc Gerarda Edlinga – kinezyka, byłego prokuratora, personę non grata w opolskich organach ścigania. Wydaje się, że tylko on może im pomóc i „odczytać” intencje z ruchów zamachowca. Niestety pojawia się zbyt późno, następuje koniec głosowania. Czy szaleniec wykona wyrok Internautów? Czy wirtualna gra zamieni się w realne makabryczne widowisko?

Behawiorysta: Odcinek 1

Gerard Edling, obecnie ceniony wykładowca, kiedyś doświadczony prokurator, wydalony z urzędu w atmosferze skandalu. Jest kinezykiem – ekspertem w odczytywaniu mowy ciała, znanym z tego, że potrafi rozszyfrować zachowanie każdego człowieka. Przez kolegów nazwany ironicznie „behawiorystą”. Gerard jest ambitny i nieustępliwy, oddany pracy, co w przeszłości bardzo wpłynęło na jego życie prywatne i doprowadziło do rozłamu w małżeństwie. Teraz stara się odbudować relacje z żoną Brygidą i dorosłą już córką Emilią. Ze względu na swoją niezwykłą umiejętność „czytania ludzi”, zostaje nieoficjalnie poproszony o pomoc w śledztwie dotyczącym Horsta Zeigera.

Horst to niezwykle inteligentny i przenikliwy. Outsider. Świetnie porusza się w wirtualnym świecie, Internet nie ma dla niego tajemnic. Znakomicie potrafi odczytywać ludzkie emocje – zgłębił temat kinezyki. Pozornie łagodny i nieszkodliwy. Ma jednak ogromne poczucie krzywdy – obwinia za to nie tylko tych, którzy byli bezpośrednio odpowiedzialni za jego cierpienia w przeszłości, ale także tych, którzy odwracali wzrok, bo „tak było wygodniej”. Zabójstwa, których dokonuje na oczach całej Polski, nie wywołują w nim żadnego poczucia winy czy dysonansu – jest przekonany o słuszności swoich działań. W Gerardzie Edlingu znajduje godnego sobie przeciwnika.

Behawiorysta: Kim jest zamaskowany napastnik?
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Skoki narciarskie Oberstdorf 2024: Kamil Stoch zachwycił w drugiej serii!

Skoki narciarskie Oberstdorf 2024: Kamil Stoch zachwycił w drugiej serii!