„Milionerzy” - opis programu

Milionerzy, Hubert Urbański
Milionerzy, Hubert Urbański
„Milionerzy” to ulubiony teleturniej widzów TVN-u, który po raz pierwszy został wyemitowany na antenie w 1999 roku. Główną wygraną jest milion złotych. Co muszą zrobić uczestnicy, aby zwyciężyć? Wystarczy, że odpowiedzą poprawnie na 12 pytań… ale czy to faktycznie takie proste?
Milionerzy: Tomasz Orzechowski usłyszał pytanie za milion złotych i... znał na nie odpowiedź!
Tomasz Orzechowski przed weekend zaimponował wszystkim swoją niezwykle odważną i mądrą grą. Udowodnił, że wiedza, jaką posiada, jest ogromna i dotyczy wielu dziedzin. Swoją grę zakończył po pytaniu za pół miliona złotych. W poniedziałek gracz usłyszał pytanie warte okrągły milion. Dotyczyło ono utworu "Modlitwa dziewicy". Po chwili zastanowienia, Tomasz przyznał, że zna odpowiedź na to pytanie. I już po chwili dołączył do grona graczy, którzy wygrali najwyższą kwotę w programie Milionerzy! Gratulujemy! W tym teleturnieju nie wystarczy wykazać się wiedzą, by zdobyć główną nagrodę. Tylko w połączeniu z odpowiednią strategią i nerwami ze stali można osiągnąć sukces. Zasady są dobrze znane, jednak w studiu poziom stresu wzrasta, a presja wydaje się ogromna. Nawet proste pytania wydają się skomplikowane. Hubert Urbański pozostaje niewzruszony, uczestnik może liczyć tylko na siebie.

Prowadzący „Milionerów” – Hubert Urbański

Huber Urbański urodził się 23 marca 1966 roku w Warszawie, znany jest przede wszystkim jako prezenter telewizyjny. Jest prowadzącym “Milionerów” od pierwszego sezonu. Program emitowany był w latach 1999-2003, 2008-2010 i od 2017 do dzisiaj. Pytania, jakie zadaje uczestnikom, naprawdę podgrzewają atmosferę!

Milionerzy
Milionerzy

Zasady „Milionerów”

W trakcie teleturnieju uczestnicy odpowiadają na pytania obejmujące zakresem wiedzę ogólną. Gra zaczyna się od eliminacji – kto pierwszy, ten lepszy – w których bierze udział sześcioro graczy. Ich celem jest udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie w jak najkrótszym czasie. Decydująca jest tutaj szybkość ułożenia szyku poprawnych odpowiedzi – osoba, która jako pierwsza podejmie właściwą decyzję, zasiądzie na fotelu gracza i powalczy o wygraną. W razie remisu przeprowadza się dogrywkę.

Prawdziwa gra zaczyna się w momencie, kiedy wytypowany uczestnik siada naprzeciwko Huberta Urbańskiego. To gra o milion złotych, ale żeby wygrać główną nagrodę, należy udzielić poprawnych odpowiedzi na dwanaście pytań. Uczestnik do każdego z nich dostaje cztery możliwe odpowiedzi, spośród których musi wybrać jedną właściwą.

Do każdego pytania przydzielona jest określona suma. W przypadku, kiedy uczestnik nie potrafi udzielić odpowiedzi, a nie chce ryzykować całkowitej utraty wygranej, może w dowolnej chwili zrezygnować i odejść z programu z kwotą, którą udało mu się wywalczyć. W trakcie gry znajdują się także dwa progi gwarantowane: to 1000 zł przy drugim pytaniu oraz 40 tys. zł przy siódmym pytaniu. Jeżeli uczestnik przekroczy dany próg, to nawet w przypadku udzielenia złej odpowiedzi, nie odejdzie z programu z pustymi rękami.

Uczestnik może skorzystać z kół ratunkowych:

 • pół na pół – po wybraniu tego koła do wyboru zostają tylko dwie odpowiedzi z czterech, z których jedna jest poprawna;
  • pytanie do publiczności – publiczność będąca w studiu odpowiada na pytanie, a osoba biorąca udział w teleturnieju widzi procentową liczbę odpowiedzi widzów i na tej podstawie może podjąć decyzję;
   • telefon do przyjaciela – uczestnik jeszcze przed udziałem w programie wybiera osobę, z którą będzie mógł się skontaktować w trakcie teleturnieju i poprosić o pomoc w udzieleniu odpowiedzi. Ta osoba przyjeżdża razem z graczem do studia, gdzie nie ma dostępu do internetu ani innych źródeł wiedzy. Podczas rozgrywki może więc bazować jedynie na swoich zasobach.
    Milionerzy: Zbigniew wykorzystał koło ratunkowe, ale dzięki temu będzie mieć na pewno 40 tysięcy

    Autor: Agata Domagała

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości