Tomasz Jakubiak 

MasterChef: Wejście Tomka Jakubiaka
MasterChef: Wejście Tomka Jakubiaka
Wejście Tomasza Jakubiaka
Wejście Tomasza Jakubiaka
Tomasz Jakubiak to charyzmatyczny polski kucharz, właściciel restauracji, felietonista i autor książek kulinarnych oraz dziennikarz kulinarny. Prowadzący wielu programów kulinarnych, a także juror w MasterChef Junior. Gotowaniem zajmuje się od najmłodszych lat i jak sam mówi, jest to jego największa pasja, miłość i żywioł. O jedzeniu może opowiadać godzinami, a swoje historie doprawia szczyptą poczucia humoru. Prywatnie dużo podróżuje i z zaciekawieniem poznaje nieznane mu dotąd kuchnie.

Tomasz Jakubiak — prowadzący Master Chef Junior

W 2022 roku Tomasz Jakubiak zasiadł w jury programu kulinarnego „MasterChef Junior”, zastępując w nim miejsce innego znanego kucharza i restauratora – Mateusza Gesslera. Z wielkim zaangażowaniem podchodzi do programów skierowanych do najmłodszych.

MasterChef Junior, odcinek 2
MasterChef Junior, odcinek 2

Inne programy z udziałem Tomasza Jakubiaka

Zanim kucharz zasiadł w jury MasterChef Junior, można było oglądać go w innych programach kulinarnych m.in. w:

 • „Sztuka mięsa”,
  • „Jakubiak rozgryza Polskę”,
   • „Jakubiak w sezonie”,
    • „Jakubiak lokalnie”,
     • „Jakubiak rodzinnie”.

      Gościł on również w programach takich jak „Dzień dobry TVN” czy „Pytanie na śniadanie”.

      Na podstawie prowadzonych przez niego programów powstały również książki: „Jakubiak lokalnie” oraz „Z miłości do lokalności. Tradycyjne dania w nowej odsłonie”.

      MasterChef: Tomasz Jakubiak
      MasterChef: Tomasz Jakubiak

      Jakubiak jest również autorem felietonów kulinarnych publikowanych w magazynie „Moje gotowanie”. Współpracował również z magazynem kulinarnym „Food Service” oraz serwisem internetowym newgastro.pl. Radiowych audycji z jego udziałem można było słuchać m.in. w radiu „Czwórka” i „Antyradiu”.

      Oprócz powyższych Tomasz Jakubiak prowadzi również warsztaty kulinarne i różnego rodzaju pokazy sztuki gastronomicznej. W festiwalach i konkursach kulinarnych uczestniczy także jako trener i juror. Brał udział m.in. w „Food Film Festival’u” oraz jest organizatorem Warszawskiej imprezy, która poświęcona jest kuchni ulicznej – „Street Food Festival by Tomasz Jakubiak”.

      Tomasz w sercu ma nie tylko pasję do jedzenia, ale również ogromną miłość do drugiego człowieka, co pokazuje, wspierając akcje charytatywne organizowane m.in. przez SOS Wioski dziecięce czy Fundację Klubu szefów Kuchni.

      Autor: Aleksandra Wolniewicz

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości