Zbuduj gwiazdkę i podziel się dobrem! Niezwykła charytatywna akcja LEGO #BuildToGive!

Już po raz piąty LEGO zachęca wszystkich do wspólnego budowania, dzięki któremu łączymy przyjemne z pożytecznym – świetną rodzinną zabawę z pomaganiem innym, w ramach niezwykłej inicjatywy Rebuild the World #BuildToGive.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji #BuildToGive?

Złapać klocki do ręki i stworzyć z nich świąteczną gwiazdkę - małą, dużą lub taką, jaką tylko się potrafi. Wystarczy do końca grudnia zbudować gwiazdkę z klocków LEGO i udostępnić ją w swoich mediach społecznościowych lub w serwisie LEGO Life z hasztagiem #BuildToGive, Za każdą zbudowaną i opublikowaną gwiazdkę Grupa LEGO przekaże zestaw LEGO dziecku w potrzebie, przebywającemu w szpitalu, domu dziecka i społeczności znajdującej się w trudnej sytuacji.

Build to give - weź udział w niezwykłej akcji!

W zeszłym roku firma podarowała ponad milion zestawów, a w tym roku chce pójść o krok dalej - stawia sobie za cel dostarczenie zabawek LEGO do 1,5 miliona dzieci na całym świecie. Zestawy są dystrybuowane za pośrednictwem sieci lokalnych partnerów charytatywnych Grupy LEGO w 29 krajach na całym świecie. "Przez pokolenia i ponad kulturami ludzie oddaleni od siebie czuli się ze sobą związani, patrząc na to samo rozgwieżdżone niebo. Dlatego właśnie w tym roku umieściliśmy je w centrum naszej inicjatywy #BuildToGive - aby połączyć rodziny na całym świecie poprzez zabawę, w tym czasie wspólnoty i świętowania" - powiedziała Kathrine Kirk Muff, wiceprezes ds. odpowiedzialności społecznej w Grupie LEGO. "W ciągu ostatnich czterech lat, dzięki fanom i rodzinom na całym świecie, przekazaliśmy miliony zestawów LEGO dzieciom w potrzebie w ramach akcji #BuildToGive. Ten rok będzie naszym największym wyzwaniem, jak do tej pory, ponieważ zamierzamy podzielić się darem zabawy LEGO z 1,5 mln dzieci. Mamy nadzieję, że wszyscy, od małych budowniczych po ekspertów, będą mieli trochę świątecznej zabawy w budowanie gwiazdek, jednocześnie towarzyszyć im będzie poczucie dumy z faktu, że pomagają dokonać zmiany."

Akcja ta daje dzieciom możliwość rozwijania umiejętności, które przydadzą się im w przyszłości: rozwiązywania problemów, współpracy i komunikacji. To wszystko pomoże im odnieść sukces w przyszłości. W 2022 roku Grupa LEGO chce dotrzeć z nauką przez zabawę do 8 milionów dzieci na całym świecie.

Build to give - weź udział w niezwykłej akcji!

Na stronie akcji #BuildToGive znajdziecie inspiracje i wskazówki dotyczące budowania gwiazdek, zaglądajcie i pobudzajcie swoją kreatywność. Grupa LEGO przygotuje także serię kolekcjonerskich kart upominkowych #BuildToGive, które będą dostępne w sklepach LEGO w okresie świątecznym.

Więcej informacji o kampanii i o tym, jak się w nią zaangażować, można znaleźć na stronie: LEGO.com/BuildToGive

Zapraszamy na specjalny odcinek świąteczny „LEGO Masters”!

A już w piątek, 17 grudnia o 20:00 zapraszamy do TVN na specjalny świąteczny odcinek specjalny, w którym trzy drużyny spróbują swoich sił w układaniu LEGO i z którego nagrody zostaną przekazana na akcję #BuildToGive.

Przy stanowiskach staną: Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan z dziećmi, Blowek z mamą oraz Viki Gabor z siostrą. Która drużyna pokaże swoje umiejętności i rodzinne zgranie podczas budowania? Czy uda im się skonstruować budowle, które zabiorą nas w magiczny, świąteczny czas? Przekonamy się już niebawem w TVN i player.pl!

Już dziś niezwykły odcinek LEGO Masters!

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie