Poznajmy zasady programu "LEGO Masters"
Zasady programu, którego partnerem jest firma LEGO, są bardzo proste. Do rywalizacji przystępuje sześć par uczestników. Dwuosobowe zespoły konkurują ze sobą, tworząc niezwykłe konstrukcje z klocków LEGO, bazujące na wybranej tematyce. Na koniec każdego odcinka odpada jeden duet, którego praca według oceny jury była najmniej udana. Na najlepszy team czeka nagroda w postaci uzyskania tytułu Mistrza LEGO, 100 tysięcy złotych oraz zestaw klocków.
Uczestnicy mają do dyspozycji aż dwa miliony klocków o różnych kształtach, kolorach i właściwościach, zatem nie ogranicza ich nic, oprócz własnej kreatywności. Muszą jedynie zmieścić się w wyznaczonym czasie na wykonanie danego zadania. Choć może się wydawać, że jest go pod dostatkiem (przeważnie to kilka godzin), to uczestnicy tworzą często skomplikowane i wymagające konstrukcje, dlatego ich walka z czasem bywa emocjonująca.
"LEGO Masters" – zwycięzcy wszystkich edycji i skład jury
W Polsce dotychczas zrealizowano trzy edycje programu w latach 2020 – 2022. W pierwszej serii zwycięzcami zostali Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, w drugiej triumfowali Ryszard Bosiak i Łukasz Górecki, natomiast w trzeciej wygranymi byli Daniel Voiuiev–Larin i Kasia Świętach. Casting do czwartej edycji programu ruszył w czerwcu 2023 roku, a zmagania kolejnych mistrzów tworzenia kreatywnych konstrukcji będziemy mogli śledzić już jesienią tego samego roku.
Prowadzącym programu od początku jest Marcin Prokop, ceniony dziennikarz oraz osobowość telewizyjna. W nadchodzącej czwartej edycji programu "LEGO Masters", rolę jurorów będą pełnić popularny muzyk, autor tekstów, aktor i prezenter Wojciech Łozowski, a także utalentowana projektantka i graficzka Pola Lisowicz, która jest związana z Grupą LEGO.
Wyzwania i emocje w "LEGO Masters"
"LEGO Masters" to wyjątkowy program rozrywkowy dla całej rodziny, w którym nigdy nie brakuje emocji. Widzowie mogli dotychczas podziwiać m.in. powstawanie spektakularnych megamiast, zamków i mostów, a także miniaturowych pojazdów i gigantycznych postaci. Pojawiły się też fruwające budowle, pojazdy przelatujące przez krąg ognia, a także totalna destrukcja stworzonych projektów...
Uczestnicy, którzy biorą udział w show, mają okazję udoskonalać poszczególne umiejętności i techniki, takie jak zazębianie, wprowadzanie w ruch, a także tworzenie łuków, zaokrągleń czy konstrukcji obrotowych. Ponadto mogą również pracować nad symetrią, kreowaniem postaci, oraz tworzeniem elastycznych budowli.
Program można oglądać na platformie Player.pl oraz na antenie TVN.
Autor: Kinga Banasik
Źródło: lego.com, tvn.pl, cozatydzien.tvn.pl