Niebawem kolejna odsłona "LEGO Masters". O czym jest program?

LEGO Masters 4 - Marcin Prokop
LEGO Masters 4 - Marcin Prokop
Wyobraźnia przestrzenna, zdolności techniczne, a przy tym szybkość, wytrwałość i umiejętność pracy w zespole – tym wszystkim muszą wykazać się mistrzowie układania klocków LEGO. Emocjonujące zmagania śmiałków, a także efekty ich pracy można podziwiać w programie "LEGO Masters" na antenie TVN. Kolejna, czwarta edycja najbardziej kreatywnego programu telewizyjnego rusza już 21 października 2023 roku! 
Zgłoś się na casting do LEGO Masters!

Poznajmy zasady programu "LEGO Masters"

Zasady programu, którego partnerem jest firma LEGO, są bardzo proste. Do rywalizacji przystępuje sześć par uczestników. Dwuosobowe zespoły konkurują ze sobą, tworząc niezwykłe konstrukcje z klocków LEGO, bazujące na wybranej tematyce. Na koniec każdego odcinka odpada jeden duet, którego praca według oceny jury była najmniej udana. Na najlepszy team czeka nagroda w postaci uzyskania tytułu Mistrza LEGO, 100 tysięcy złotych oraz zestaw klocków.

Jak dobrze uczestnicy LEGO Masters znają się na klockach? Zobacz nasz quiz!

Uczestnicy mają do dyspozycji aż dwa miliony klocków o różnych kształtach, kolorach i właściwościach, zatem nie ogranicza ich nic, oprócz własnej kreatywności. Muszą jedynie zmieścić się w wyznaczonym czasie na wykonanie danego zadania. Choć może się wydawać, że jest go pod dostatkiem (przeważnie to kilka godzin), to uczestnicy tworzą często skomplikowane i wymagające konstrukcje, dlatego ich walka z czasem bywa emocjonująca.

LEGO Masters: Marcin Prokop
LEGO Masters: Marcin Prokop

"LEGO Masters" – zwycięzcy wszystkich edycji i skład jury 

W Polsce dotychczas zrealizowano trzy edycje programu w latach 2020 – 2022. W pierwszej serii zwycięzcami zostali Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, w drugiej triumfowali Ryszard Bosiak i Łukasz Górecki, natomiast w trzeciej wygranymi byli Daniel Voiuiev–Larin i Kasia Świętach. Casting do czwartej edycji programu ruszył w czerwcu 2023 roku, a zmagania kolejnych mistrzów tworzenia kreatywnych konstrukcji będziemy mogli śledzić już jesienią tego samego roku.

Prowadzącym programu od początku jest Marcin Prokop, ceniony dziennikarz oraz osobowość telewizyjna. W nadchodzącej czwartej edycji programu "LEGO Masters", rolę jurorów będą pełnić popularny muzyk, autor tekstów, aktor i prezenter Wojciech Łozowski, a także utalentowana projektantka i graficzka Pola Lisowicz, która jest związana z Grupą LEGO.

LEGO Masters: Bałwankowa rodzina Wojtka Łozowskiego

Wyzwania i emocje w "LEGO Masters"

"LEGO Masters" to wyjątkowy program rozrywkowy dla całej rodziny, w którym nigdy nie brakuje emocji. Widzowie mogli dotychczas podziwiać m.in. powstawanie spektakularnych megamiast, zamków i mostów, a także miniaturowych pojazdów i gigantycznych postaci. Pojawiły się też fruwające budowle, pojazdy przelatujące przez krąg ognia, a także totalna destrukcja stworzonych projektów...

Uczestnicy, którzy biorą udział w show, mają okazję udoskonalać poszczególne umiejętności i techniki, takie jak zazębianie, wprowadzanie w ruch, a także tworzenie łuków, zaokrągleń czy konstrukcji obrotowych. Ponadto mogą również pracować nad symetrią, kreowaniem postaci, oraz tworzeniem elastycznych budowli.

Program można oglądać na platformie Player.pl oraz na antenie TVN.

Autor: Kinga Banasik

Źródło: lego.com, tvn.pl, cozatydzien.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie