Powrót do PRL-u w Domu Wielkiego Brata

Dom Wielkiego Brata cofnął się w czasie! [14.05]

Kolejny tydzień w Domu Wielkiego Brata ma upłynąć pod znakiem powrotu do poprzedniej epoki. Uczestnicy Big Brothera przenieśli się do PRL-u, a ich zadaniem jest jak najlepiej wczuć się w klimat tych czasów. Sprawdź, jakim wyzwaniom muszą sprostać!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:
- jak wygląda Dom Wielkiego Brata w wersji PRL,
- jakie zadania muszą wykonać uczestnicy Big Brothera,
- jaką tajną misję otrzymał od Wielkiego Brata Igor,
- gdzie oglądać BB w telewizji i w internecie.

Maluch, pralka Frania i telefon stacjonarny – Dom Wielkiego Brata w stylu PRL

W czternastym odcinku Big Brothera 2019 mogliśmy zobaczyć prawdziwą przemianę. Zmienił się wystrój willi: na podłogach pojawiły się wzorzyste dywany, a na stole swojska cerata i kultowe szklanki do herbaty z koszyczkiem. Nie zabrakło też wyposażenia w duchu epoki PRL – mieszkańców zaskoczył stary telewizor kineskopowy, telefon stacjonarny z tarczą, pralka Frania oraz piękny, biały Fiat 126p. Malucha jako pierwsi znaleźli w ogrodzie Madzia z Igorem – jak się później okazało, zmieszczenie do tego niewielkiego auta wszystkich mieszkańców było jednym z wyzwań postawionych grupie przez Wielkiego Brata.
Powrót do przeszłości w Big Brotherze – poznaj zadania od Wielkiego Brata!
Oczywiście tydzień pod znakiem powrotu do PRL-u nie oznaczał jedynie nowego wystroju Domu Wielkiego Brata. Również uczestnicy musieli dostosować się do panującej w tych czasach mody – panie oprócz odpowiednich stylizacji musiały pamiętać o adekwatnych fryzurach i makijażu, a panowie – zadbać o właściwy zarost, czyli zapuścić wąsy. Specjalną propozycję otrzymał od Wielkiego Brata Radek. Jeśli zdecyduje się zgolić swoją „imperialistyczną brodę”, podwoi się tygodniowy budżet grupy. Dumny ze swojego okazałego zarostu Radek jednak kategorycznie odmówił, ze wsparciem innych uczestników.

CZY WIESZ, ŻE…

Z uwagi na dobro całej społeczności w tygodniu PRL Wielki Brat zachęcił wszystkich do składania donosów. Uczestnicy mieli udawać się do pokoju zwierzeń za każdym razem, gdy tylko zobaczą niewłaściwe czy niedozwolone zachowania, które mogłyby zaszkodzić interesom grupy.
Gdy wszyscy obywatele i obywatelki mieli już na sobie właściwy dla epoki strój, przyszedł czas na realizację zadań, np. zawody prania z użyciem Frani. Nie wszystkim przyszło to łatwo! Ponadto zgodnie z duchem PRL-u każdy z uczestników pełnił ważną dla grupy funkcję. Rola cenzora przypadła Radkowi – to on miał kontrolować, czy uczestnicy przestrzegają zasad, pilnować porządku w domu, a w razie problemów... nakładać kary. Z kolei Iza musiała wykonywać mniej prestiżową pracę – została babcią klozetową i wydawała każdemu odpowiednio skromną ilość papieru toaletowego.
Wiele emocji wzbudził telefon stacjonarny – jak się okazało, nie był on tylko dekoracją. Dzięki niemu telewidzowie mieli szansę dodzwonić się do Domu Wielkiego Brata i przekazać jednemu z uczestników albo całej grupie wiadomość. Obok miłych słów od fanów nie zabrakło też gorzkich momentów.

Tajna misja Igora w Big Brotherze – czy inni mieszkańcy się zorientują?

Swoje wyjątkowe zadanie otrzymał od Wielkiego Brata Igor. Jego tajna misja jako „wroga ludu” miała polegać na sabotowaniu zadań wykonywanych przez grupę. Jeśli uda mu się sprawić, że ich działania się nie powiodą, wszyscy domownicy zostaną nagrodzeni zwiększonym budżetem na zakupy. Igor od razu wziął się do roboty. Podjął chociażby próbę sabotażu pracy Izy, która miała zadbać o to, by grupa nie marnowała cennego papieru toaletowego. Aby pokrzyżować jej plany, tajny „wróg ludu” zatkał toaletę. Wkrótce do konspiracji dołączył Radek – zgodnie z poleceniem Wielkiego Brata uczestnicy zamknęli się w tajnym pokoju, by spiskować. Czekał tam na nich dobry posiłek i… alkohol, z czego skrzętnie skorzystali.

Emisja Big Brothera 2019. Gdzie oglądać BB online i w telewizji?

Nowy odcinek Big Brothera zobaczysz codziennie o godzinie 20:00 na antenie TVN 7. Dodatkowo od poniedziałku do czwartku o 23:00 na widzów czeka talk-show Big Brother Nocą, a w nim – komentarze ekspertów, rozmowy z zaproszonymi gośćmi i transmisja na żywo wprost z Domu Wielkiego Brata. Zgodnie z formułą programu telewizyjnego Big Brother raz w tygodniu uczestnicy typują osoby, które mają opuścić reality show. Nominacje poznajemy w każdą środę. Ostateczna decyzja leży w rękach telewidzów – osobę, która powinna odpaść z programu, możesz wybrać, głosując za pomocą SMS-ów lub online. Wyniki eliminacji są ogłaszane w każdą niedzielę, w godzinach emisji Big Brothera.
Chcesz na bieżąco śledzić losy swoich faworytów w Domu Wielkiego Brata? Oglądaj transmisję na żywo w Player.pl. Na stronie znajdziesz streaming z 66 ukrytych kamer w całej willi, a także zyskasz dostęp do archiwalnych odcinków i specjalnych materiałów związanych z Big Brotherem. Player.pl pozwala również na udział w głosowaniach online – poczuj się jak Wielki Brat i decyduj o losach uczestników!
Słowa kluczowe: Big Brother, program telewizyjny Big Brother, Big Brother 2019, Wielki Brat, Dom Wielkiego Brata, gdzie oglądać BB online, gdzie oglądać BB w telewizji
Pozostałe wiadomości