Słodko-gorzka niespodzianka Wielkiego Brata – nominacje w ciastkach i grach losowych

Pechowe ciasto i szczęśliwa zapałka! [21.05]

Niedzielne nominacje przyniosły mieszkańcom Domu Wielkiego Brata wiele emocji. Gdy ostatnia osoba opuściła pokój zwierzeń, wszyscy odetchnęli z ulgą. Jak się jednak okazało – nie na długo. Już następnego dnia Wielki Brat przygotował uczestnikom Big Brothera niespodzianki – nie zawsze były one miłe...

Dowiedz się, dlaczego poniedziałkowe zadanie zdenerwowało Radka Palacza!

Nic nie zapowiadało nadchodzącej rewolucji w Domu Wielkiego Brata – mieszkańcy byli już w trakcie tygodniowego zadania polegającego na stworzeniu telewizji Big Brothera i nie spodziewali się, że już za chwilę spadnie na nich prawdziwa bomba. Do pokoju zwierzeń wezwano Łukasza Darłaka, który dzień wcześniej wraz z Magdą Zając został nominowany do opuszczenia Big Brothera 2019 przez pozostałych uczestników. Wielki Brat przekazał mu nowe zadanie – przez cały dzień uczestnicy mieli brać udział w grach losowych o wielką stawkę – nominację lub immunitet.
Pierwsze zadanie było proste i początkowo bardzo przyjemne. Na stole pojawiły się ciasta na talerzykach – po jednym dla każdej z osób, które dzień wcześniej nie zostały nominowane. Kiedy mieszkańcy Domu Wielkiego Brata je spałaszowali, mieli odwrócić talerze i sprawdzić, co jest napisane pod taśmą. Okazało się, że pod zastawą Radka Palacza czekała niemiła niespodzianka – automatyczna nominacja. Radek ledwie wybronił się przed opuszczeniem programu Big Brother przy niedzielnych eliminacjach i myślał, że będzie mógł odetchnąć z ulgą w tym tygodniu, jednak los sprzysiągł się przeciwko niemu – nic więc dziwnego, że nie krył swojego oburzenia i smutku z powodu zaistniałej sytuacji.

Sprawdź, co przyniosły kolejne gry losowe w Big Brotherze!

Radek początkowo czuł się mocno pokrzywdzony grą, którą zafundował uczestnikom Wielki Brat, ale jeszcze wszystko miało się zmienić. W kolejnej rundzie osoby bez nominacji zostały zaproszone do pokoju zwierzeń i miały ciągnąć zapałki – najkrótszą wylosowała Madzia Wójcik. Sytuacja skończyła się jednak dla niej szczęśliwie, ponieważ okazało się, że ta zabawa nie przyniosła żadnych konsekwencji, w przeciwieństwie do gorących krzeseł. Tę konkurencję wygrał, a w zasadzie przegrał, Igor, ponieważ wykaszając konkurencję, sam skazał się na automatyczną nominację.

CZY WIESZ, ŻE...Igor był do tej pory jedyną osobą, która ani razu nie była nominowana. Również w tym tygodniu pozostali uczestnicy Big Brothera chcieli go oszczędzić, ale przez zmianę reguł gry przez Wielkiego Brata nie ominęła go automatyczna nominacja.

Następną grę losową prowadziła Magda Zając – otrzymała karty, które rozdała uczestnikom Big Brothera bez nominacji – a więc tylko Olehowi, Izie, Madzi i Bartkowi. Ten pierwszy wyciągnął najwyższą kartę, co okazało się dla niego zgubne – Oleh dołączył do szerokiego już grona nominowanych. Zaraz po tym trafił do niego Bartek Boruc, który wybrał niewłaściwy kolor wieka w pokoju zwierzeń – pod nim kryła się koperta z nominacją. Ostateczne starcie rozegrało się pomiędzy Izą a Madzią Wójcik – zagrały one w kamień, papier, nożyczki. W tej zabawie triumfowała Madzia, otrzymując immunitet, a Iza, jak pozostali mieszkańcy Domu Wielkiego Brata, otrzymała własny numerek w głosowaniu telewidzów.

Jak na nominacje zareagowali uczestnicy Big Brothera? Sprawdź teraz!

W tym momencie do opuszczenia Domu Wielkiego Brata nominowanych jest aż siedem osób. Było to nie lada zaskoczeniem dla uczestników programu Big Brother Polska. Początkowy gniew Radka Palacza szybko minął, gdy okazało się, że nie tylko on znalazł się w tak trudnej sytuacji. Jak sam później przyznał, przyniosła ona jeden pozytywny efekt – każdy z nominowanych czuje teraz większe wsparcie od pozostałych graczy. Mieszkańcy Domu Wielkiego Brata co prawda wciąż nie mogą nadziwić się tej sytuacji i szukają w niej logicznego wytłumaczenia, jednak wciąż nie rozumieją, dlaczego Wielki Brat podjął podobną decyzję.

Sprawdź, kiedy i gdzie oglądać BB w telewizji i online

Śledź losy mieszkańców Domu Wielkiego Brata codziennie o godzinie 20:00 na antenie TVN 7. Od poniedziałku do soboty zobaczysz tam podsumowania całych dni, w niedzielę zaś będziesz świadkiem programu na żywo, podczas którego ktoś opuści program telewizyjny Big Brother, a kolejne osoby zostaną nominowane. Jeśli chcesz oglądać uczestników Big Brothera 2019 częściej, włączaj TVN 7 również po 23:00 od poniedziałku do czwartku – tam bieżące wydarzenia z Domu Wielkiego Brata będzie analizował Filip Chajzer wraz ze swoimi gośćmi. Jeśli chcesz zobaczyć podsumowania całego tygodnia, sprawdź niedzielny program na antenie TVN o godzinie 18:00.
Gdzie oglądać BB online? Wszystkie materiały związane z programem telewizyjnym Big Brother znajdziesz w Player.pl. Dostępne są tam relacje na żywo z aż czterech kamer, na których możesz podglądać bieżące wydarzenia z Domu Wielkiego Brata. Możesz też obejrzeć archiwalne odcinki emitowane w telewizji. Pamiętaj, że głosować na uczestników Big Brothera możesz za pośrednictwem wiadomości SMS oraz online. Decyduj o kolejnych zadaniach dla domowników, głosując na nie na oficjalnej stronie programu.
Pozostałe wiadomości