Aktorzy o ulubionych opowieściach. "Rzuciłbym się w ogień za tą bajką"

Kleks i wynalazek Filipa Golarza
Aktorzy o ulubionych bajkach
Na specjalnym pokazie filmu "Kleks i wynalazek Filipa Golarza" aktorzy podzielili się swoimi refleksjami na temat ulubionych bajek, wartościowych produkcji animowanych oraz o tym, jak w filmie odzwierciedlono emocje i przeżycia bohaterów. 
Na skróty
  • Jakie bajki ocaliliby aktorzy z "Kleks i wynalazek Filipa Golarza"?
  • "Kleks i wynalazek Filipa Golarza" - o czym jest film

Materiał wideo na górze strony.

Jakie bajki ocaliliby aktorzy z "Kleks i wynalazek Filipa Golarza"?

Podczas specjalnego pokazu filmu "Kleks i wynalazek Filipa Golarza" aktorzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat ulubionych bajek i filmów animowanych, które mają dla nich wyjątkowe znaczenie. Wśród wymienianych tytułów pojawiały się przede wszystkim współczesne animacje, ale znalazło się też miejsce dla klasycznej opowieści.

W tej odsłonie uczniowie Akademii muszą stanąć przed nowym wyzwaniem, a istnienie bajek jest zagrożone. Zapytaliśmy aktorów, które opowieści ocaliliby od zapomnienia.

- Gdybym na przykład chciał spalić Kubusia Puchatka, to bym wtedy rzucił się w ogień za tą bajkę - przyznał Sebastian Stankiewicz.

Z kolei Tomasz Kot wskazał "W głowie się nie mieści" oraz "Co w duszy gra", które miał okazję dubbingować. Antonina Litwiniak zwróciła uwagę, że pierwsza z tym bajek: "Jest ona bardzo, bardzo cenna, bo też pokazuje, jak wygląda głowa nastolatka podczas dojrzewania, że tam jest po prostu wielki miszmasz i że bardzo ciężko nam jest wtedy". 

"Kleks i wynalazek Filipa Golarza" - o czym jest film

"Kleks i wynalazek Filipa Golarza" to wyjątkowa podróż do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem. Tym razem Profesor Kleks jest zmuszony do powrotu do rzeczywistości i skonfrontowania się z technologią, która zagraża marzeniom dzieci, podczas gdy w Akademii jego miejsce czasowo zajmuje wierny ptak Mateusz.

Historia pełna jest niezwykłych pytań: czy miłość Ady Niezgódki do robota Alberta może przywrócić mu ludzkie serce? Czy wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni – na zawsze zmieni ich sposób myślenia? I czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię?

Zapraszamy do świata, w którym magia i technologia ścierają się, by pokazać, że wyobraźnia jest najpotężniejszą mocą.

Czytaj także: Złote Globy 2025 rozdane. Nagrodzone seriale obejrzysz na platformie Max

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Czy opłaca się kupować gotowy projekt domu?
Materiał promocyjny

Czy opłaca się kupować gotowy projekt domu?