"Para nie do pary" to serial komediowy opowiadający o perypetiach pary po trzydziestce, która podejmuje decyzje o wspólnym życiu. On i Ona mają za sobą związki, poznali się przypadkiem i na pierwszy rzut oka więcej ich różni niż łączy.
Majka, jest producentką seriali w dużej stacji TV - poukładana, nieco formalna, starająca się nadawać racjonalny sens swoim decyzjom i utrzymywać kontrole nad swoim życiem.
Szymon – kompletnie różny od swojej ukochanej. Wyluzowany barman, nie przykładający wagi do spraw materialnych. Podchodzi do życia z lekkim przymrużeniem oka i stara się, by Majka tez nabrała dystansu.
Różnią ich również gusta muzyczne, filmowe i podejście do związku. Pomimo różnic, które podnoszą temperaturę ich związku, zawsze znajdują pomysł na zażegnanie konfliktu i odnalezienie w sobie nawzajem, tego co kochają najbardziej. Ich perypetiom towarzyszą – matki, przyjaciele, czasami osoby przypadkowo spotkane.
Para nie do pary
Obsada:
Główne role zagra ulubiona para polskich telewidzów - Magdalena Różczka i Paweł Małaszyński. Jednym z założeń serialu jest obsadzenie ról drugoplanowych, kolejnych odcinków popularnymi aktorami. W pierwszej serii zagrali: Małgorzata Socha, Kasia Bujakiewicz, Maria Maj, Katarzyna Gniewkowska, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Sapryk, Iza Kuna, Kamil Kula.
Dystrybucja: W pierwszej serii powstało pięć odcinków, trwających po kilka minut, które zostaną wyemitowane jesienią 2016 na platformie PLAYER.PL. Emisja celuje głównie w urządzenia mobilne (takie jak smartfony i tablety), również można będzie oglądać serial na komputerze czy goglach VR. Widz sam wybiera kadr, który chce oglądać, np. myszką, prostym panelem sterującym (np. touchpad) lub poruszając telefonem, który wykorzystuje żyroskop. Do oglądania serialu można również wykorzystać gogle VR (Oculus Rift, Vive HTC, Samsung Oculus Gear, cardboard etc.).
Para nie do pary
Technologia video 360:
Jest to pierwszy na świecie serial on Line, dedykowany i nagrany przy użyciu techniki wideo 360.
Video 360, czyli film sferyczny (nazywany również immersive video, cinematographic VR). Film sferyczny jest nową i szybko rozwijającą się technologią, która wzbudza coraz większe zainteresowanie po stronie nadawców wideo, marketerów i mediów. Jest to format dający nowe możliwości sztuce filmowej w angażowaniu widza w historię i w sposobach jej opowiadania.
To rodzaj filmu zrealizowany przy pomocy wieloobiektywowej kamery sferycznej, która pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w sferze 360 stopni, co daje możliwość zapoznania się z materiałem wertykalnie i horyzontalnie. Producenci serialu wraz ze studiem filmowym Zielony Pomidor, zainicjowali stworzenie autorskiej kamery Cinematic VR, o wysokiej czułości dzięki czemu możliwe stało się nakręcenie filmu o wysokim standardzie obrazu.
REALIZATORZY:Reżyser – Krisoffer Rus, Filip Zybler
Zdjęcia – Jan Holoubek
Scenariusz: Karolina Majchrzak, Doman Nowakowski.
Autor pomysłu: Magdalena Różczka, Karolina Majchrzak
Producent: Barbara Berkan, Marcin Łunkiewicz, Magdalena Różczka
Produkcja:
MIMO VR – pierwsza w Polsce agencja dedykowana kreacji i produkcji kontentu wirtualnej rzeczywistości i video 360.
Rosebud Films - studio producenckie Magdaleny Różczki.
Producent wykonawczy:
Studio filmowe Zielony Pomidor – studio filmowe z 8 letnim stażem, 22 nagrody na festiwalach filmowych za krótkie formaty i animacje. Jedyne studio w Polsce przygotowane do produkcji i realizacji filmów w technologii CinematicVR.
Posprodukcja obrazu i dźwięku : 3Monkeys studio
Para nie do pary
Jesień w player