Już wkrótce, na antenie TVN zadebiutuje nowy program - ''Mistrzowskie pojedynki Eternal Glory'', który będzie połączeniem sportowej rywalizacji i elementów reality-show, które pozwoli widzom spojrzeć na sportowców z zupełnie innej perspektywy. Kolejną, potwierdzoną osobą, która pojawi się w programie, jest Radosław Majdan. Co wiadomo i piłkarzu i celebrycie?
Radosław Majdan - kariera sportowa
Radosław Majdan, w 1986, będąc w 5-tej klasie szkoły podstawowej, podczas turnieju międzyszkolnego został dostrzeżony przez Włodzimierza Obsta, który zaprosił go na trening Pogoni Szczecin. Został graczem klubu - najpierw grał w drużynie juniorów, do pierwszej drużyny trafił w 1989. W I lidze (obecnie Ekstraklasa) zadebiutował w sezonie 1992/1993, 8 sierpnia 1992 w przegranym 0:3 meczu przeciwko Ruchowi Chorzów.
Pierwsze powołanie do reprezentacji otrzymał od selekcjonera Henryka Apostela w 1994. W rozegranym 22 sierpnia w Radomiu meczu towarzyskim z Białorusią 22-letni golkiper nie otrzymał jednak szansy debiutu, będąc jedynie rezerwowym dla Andrzeja Woźniaka. Identyczna sytuacja miała miejsce podczas meczu z Litwą, który odbył się 15 marca 1995 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W reprezentacji Polski zadebiutował 26 stycznia 2000 w towarzyskim meczu z Hiszpanią przegranym 0:3.
Był rezerwowym bramkarzem na Mistrzostwach Świata 2002, na których rozegrał jeden mecz (jedyny wygrany przez polską drużynę: Polska – USA 3:1).
Widowiskowo grający, długowłosy golkiper szybko stał się ulubieńcem kibiców, a z czasem żywą legendą szczecińskiego klubu. Łącznie zagrał dla Pogoni 225 razy. Przejawem jego miłości do klubu - w którym spędził ponad 15 lat - jest tatuaż z herbem Pogoni widoczny na klatce piersiowej Radka, tuż nad sercem. Przez te wszystkie lata wychowanek Pogoni z dumą reprezentował klubowe barwy, ale też z poświęceniem ich bronił – po meczu ze Śląskiem Wrocław, lokalny kibic wpadł na sektor i ukradł transparent Pogoni, Radek zabrał mu ją. Dostał za to puchar z dedykacją za uratowanie barw klubowych oraz szacunek kibiców.
Przez wiele sezonów był podstawowym bramkarzem Pogoni. Jego największym osiągnięciem w tym czasie było zdobycie wicemistrzostwa Polski w 2001 roku.
W 2001 przeszedł do klubu tureckiej Superligi Göztepe Izmir. Rozegrał 31 meczów w sezonie 2001/2002 w podstawowym składzie. Po zakończeniu sezonu odszedł do PAOK-u Saloniki, w którym wystąpił w 4 meczach oraz zdobył Puchar Grecji. Wiosną 2003 występował w tureckim klubie Bursaspor, w którym rozegrał 6 meczów w Superlidze. Latem 2003 przeniósł się do izraelskiego FC Aszdod, gdzie zagrał 12 meczów w pierwszej lidze.
30 czerwca 2006 podpisał dwuletni kontrakt ze swoim macierzystym klubem, Pogonią Szczecin, a 25 czerwca 2007 z Polonią Warszawa. W klubie występował sporadycznie, będąc zmiennikiem Sebastiana Przyrowskiego. Ostatni mecz zagrał 7 października 2009 przeciwko Pogoni Szczecin, przegranym 0:2.
Karierę sportową zakończył w maju 2010.
W lipcu 2019 poinformował o powrocie do działalności sportowej, przyjąwszy propozycję zostania bramkarzem klubu Śląsk Wrocław Blind Football. W październiku tego samego roku z drużyną sięgnął po klubowe mistrzostwo świata.
Radosław Majdan - instagram
Na koncie Radosława Majdan na Instagramie, możemy zobaczyć wiele kadrów z życia rodzinnego oraz życia związanego ze sportem. Radosław nadal związany jest z piłką nożną, o której często wypowiada się jako ekspert.
- Kolejna uczestniczka programu "Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory". Karolina Pilarczyk wystąpi w programie Anny Senkary
- "Kuba Wojewódzki": O stringach, idolach, erotyzmie i śpiewaniu
Autor: Dominik Pajewski
Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA