Radosław Majdan w programie ''Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory". Przeczytaj więcej o uczestniku

MW_20220923_01_55
Radosław Majdan o udziale w "Mistrzowskich pojedynkach. Eternal Glory". Jak poradził sobie z tęsknotą za synem?
Radosław Majdan o udziale w "Mistrzowskich pojedynkach. Eternal Glory". Jak poradził sobie z tęsknotą za synem?
Odblaski w stylizacjach na jesień i zimę. Bezpieczeństwo jest w modzie
Odblaski w stylizacjach na jesień i zimę. Bezpieczeństwo jest w modzie

Radosław Majdan jest kolejnym, oficjalnie ogłoszonym uczestnikiem programu ''Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory''. Sprawdźcie najważniejsze informacje o piłkarzu i celebrycie.

Z artykułu dowiesz się:
  • Kim jest Radosław Majdan z ''Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory''
  • Ile lat ma Radosław Majdan
  • Jak przebiegała kariera sportowa Radosława Majdana
  • Co wiemy o życiu prywatnym Radosława Majdana

Radosław Majdan w 'Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory'' - kariera sportowa

Radosław Majdan, w 1986, będąc w 5-tej klasie szkoły podstawowej, podczas turnieju międzyszkolnego został dostrzeżony przez Włodzimierza Obsta, który zaprosił go na trening Pogoni Szczecin. Został graczem klubu - najpierw grał w drużynie juniorów, do pierwszej drużyny trafił w 1989. W I lidze (obecnie Ekstraklasa) zadebiutował w sezonie 1992/1993, 8 sierpnia 1992 w przegranym 0:3 meczu przeciwko Ruchowi Chorzów. 

Pierwsze powołanie do reprezentacji otrzymał od selekcjonera Henryka Apostela w 1994. W rozegranym 22 sierpnia w Radomiu meczu towarzyskim z Białorusią 22-letni golkiper nie otrzymał jednak szansy debiutu, będąc jedynie rezerwowym dla Andrzeja Woźniaka. Identyczna sytuacja miała miejsce podczas meczu z Litwą, który odbył się 15 marca 1995 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W reprezentacji Polski zadebiutował 26 stycznia 2000 w towarzyskim meczu z Hiszpanią przegranym 0:3.

Był rezerwowym bramkarzem na Mistrzostwach Świata 2002, na których rozegrał jeden mecz (jedyny wygrany przez polską drużynę: Polska – USA 3:1).

Widowiskowo grający, długowłosy golkiper szybko stał się ulubieńcem kibiców, a z czasem żywą legendą szczecińskiego klubu. Łącznie zagrał dla Pogoni 225 razy. Przejawem jego miłości do klubu - w którym spędził ponad 15 lat - jest tatuaż z herbem Pogoni widoczny na klatce piersiowej Radka, tuż nad sercem. Przez te wszystkie lata wychowanek Pogoni z dumą reprezentował klubowe barwy, ale też z poświęceniem ich bronił – po meczu ze Śląskiem Wrocław, lokalny kibic wpadł na sektor i ukradł transparent Pogoni, Radek zabrał mu ją. Dostał za to puchar z dedykacją za uratowanie barw klubowych oraz szacunek kibiców.

Przez wiele sezonów był podstawowym bramkarzem Pogoni. Jego największym osiągnięciem w tym czasie było zdobycie wicemistrzostwa Polski w 2001 roku.

W 2001 przeszedł do klubu tureckiej Superligi Göztepe Izmir. Rozegrał 31 meczów w sezonie 2001/2002 w podstawowym składzie. Po zakończeniu sezonu odszedł do PAOK-u Saloniki, w którym wystąpił w 4 meczach oraz zdobył Puchar Grecji. Wiosną 2003 występował w tureckim klubie Bursaspor, w którym rozegrał 6 meczów w Superlidze. Latem 2003 przeniósł się do izraelskiego FC Aszdod, gdzie zagrał 12 meczów w pierwszej lidze.

30 czerwca 2006 podpisał dwuletni kontrakt ze swoim macierzystym klubem, Pogonią Szczecin, a 25 czerwca 2007 z Polonią Warszawa. W klubie występował sporadycznie, będąc zmiennikiem Sebastiana Przyrowskiego. Ostatni mecz zagrał 7 października 2009 przeciwko Pogoni Szczecin, przegranym 0:2.

Karierę sportową zakończył w maju 2010.

W lipcu 2019 poinformował o powrocie do działalności sportowej, przyjąwszy propozycję zostania bramkarzem klubu Śląsk Wrocław Blind Football. W październiku tego samego roku z drużyną sięgnął po klubowe mistrzostwo świata.

Czytaj też: Radosław Majdan o tęsknocie za synem podczas nagrań do "Mistrzowskich pojedynków. Eternal Glory" [TYLKO U NAS]

Radosław Majdan w "Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory'' - życie prywatne

Radosław Majdan ma starszą siostrę o imieniu Katarzyna oraz młodszego brata Cezarego, urodzonego w 1980 roku. Ich tata pracował jako marynarz, natomiast mama, Halina (zmarła w 2023 roku), zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem ich. Wychowywał się na Pogodnie w Szczecinie. W czasie młodości oprócz piłki nożnej trenował judo w szczecińskiej Arkonii, a także koszykówkę.

20 czerwca 1998 roku zawarł związek małżeński z projektantką modową Sylwią Koperkiewicz. Przez lata 2005–2008 pozostawał w małżeństwie z piosenkarką Dorotą Rabczewską, znaną również jako "Doda". W roku 2012 utrzymywał nieformalne relacje z Anną Prus. 10 września 2016 roku po raz kolejny wstąpił w stan małżeński, tym razem z osobowością telewizyjną Małgorzatą Rozenek, z którą jest w związku od 2013 roku. 10 czerwca 2020 roku na świat przyszedł ich syn Henryk.

Radosław Majdan w 'Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory'' - instagram

Na koncie Radosława Majdan na Instagramie, możemy zobaczyć wiele kadrów z życia rodzinnego oraz życia związanego ze sportem. Radosław nadal związany jest z piłką nożną, o której często wypowiada się jako ekspert.

podziel się:

Pozostałe wiadomości