Celebryci wspierają kampanię edukacyjną dotyczącą badań molekularnych glejaka

Diagnostyka molekularna
Blowek o akcji "TVN Pomagajmy sobie"
Celebryci włączyli się do akcji dotyczącej diagnostyki molekularnej. Kolejny raz wykazali się ogromną wrażliwością! Zobacz!

W tym miesiącu celebryci, którzy przyłączyli się do kampanii związanej z guzami mózgu, budują świadomość w społeczeństwie na ten temat. Kolejny raz udowadniają, że nie są obojętni na los innych. Swoją rozpoznawalność i karierę często wykorzystują właśnie w tak szlachetnych celach. W maju wspierają Fundację Glioma Center im. Hani Magiery w kampanii informacyjnej na temat znaczenia badań molekularnych glejaka. W kampanii wzięli udział m.in.: Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska, Julia Wróblewska, Joanna Moro, Olga Borys i Wojciech Majchrzak

Sesję zdjęciową do kampanii zrealizował Jacek Poremba – znany polski portrecista, fotograf celebrytów i zarazem fotograf celebryta.Glejak jest nowotworem mózgu. Jest zbudowany z komórek glejowych, które są częścią tkanki nerwowej. Jest to guz złośliwy, który charakteryzuje się szybkim wzrostem i nawrotami, przez co jest trudny w leczeniu. Diagnostyka molekularna poszukuje przyczyn powstawania guzów mózgu w materiale genetycznym. Wyniki tego typu badań mogą mieć przełomowe znaczenie w leczeniu glejaka u pacjentów. Na podstawie pobranego materiału genetycznego można poznać m.in. zmiany genetyczne.

Zobacz też:

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

KINO 2020 - Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!