– Z czystym sumieniem mogę ten film polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z poważnymi tematami, ale są one przystępnie podane. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – mówi reżyser Daniel Jaroszek.
„Johhny” premierę miał podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym tę przyznawaną przez publiczność. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film „Apokawixa”) oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych).
„Johnny” z audiodeskrypcją
Lista kin, w których obejrzeć można „Johnny’ego” dostępna jest na stronie z repertuarem. Dbając o komfort wszystkich widzów dystrybutor zaplanował również seanse w kinach posiadających system AudioMovie, co umożliwia wyświetlanie filmu z audiodeskrypcją, są to: Kino Pod Baranami w Krakowie, Kino Światowid w Katowicach, Kino Światowid w Elblągu, Wadowickie Centrum Kultury, Kino Janosik w Żywcu, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Kino Helios w Sosnowcu, Kino Muza w Poznaniu, Kinoteka – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, BeCeK w Bytomiu, Kino Kryterium w Koszalinie.
Soundtrack „Johnny”
W piątek na rynku pojawi się winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu „Johnny’”, na której m.in. znajduje się singiel promujący film „Nie zrozumie nas” w wykonaniu Dawida Karpiuka.
Album dostępny będzie również we wszystkich serwisach streamingowych.
Autorem muzyki komponowanej jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow.
O czym opowiada „Johnny”
„Johnny” oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.
Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
Twórcy „Johnny’ego”
W rolę charyzmatycznego duchownego Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.
Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. „Johnny” to jego debiut fabularny. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, spod którego ręki wyszła również książka „Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim”.
Producentem jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Esmetric, Aneta Graff-Dąbrowska, Dreamsound, Cineline, Abstraction Plan, Maciej Kraszewski, Dobra Robota.
„Johnny” powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.
Za dystrybucję filmu odpowiada NEXT FILM.
Źródło: informacja prasowa