Czy Miś może mieć funkcję terapeutyczną?

Miśki
Miśki
Czy maskotka może mieć wpływ na psychikę dziecka? Czy zabawki również pełnią funkcję terapeutyczną? Ewa Drzyzga odpowiedziała nam na najważniejsze pytanie - Czy miś może pomóc.

Zbawienny wpływ zabawek na psychikę dziecka znany jest nie od dziś. W stresujących dla maluchów sytuacjach przytulanki stanowią swego rodzaju "pierwszą pomoc" dla maluchów. Nic więc dziwnego, że rodzice i terapeuci coraz częściej sięgają po pluszaki.Zmiany otoczenia, nowi przyjaciele - to wszystko wiąże się z silnymi emocjami. Dzieciom łatwiej przystosować się do nowej sytuacji, a dzięki obecności ukochanej przytulanki u boku czują się mniej samotne i bezradne, gdy opowiedzieć mogą pluszowemu misiowi o swoich troskach i zmartwieniach.

Zajrzyj za kulisy spotu "Podaruj misia"

Zajrzyj za kulisy spotu "Podaruj misia"

To maskotka staje się ich pierwszym przyjacielem, powiernikiem tajemnic, obrońcą - w pewnym momencie to ona jest dla nich najważniejsza. Ewa Drzyzga opowiedziała nam, jaki wspływ na psychikę dziecka może mieć pluszowy miś. Zdradziła również, że najważniejsza w tym wszystkim jest bliskość - jeśli zabraknie jej od bliskich - zastąpi ich pluszak. Terapeuci mówią o tym, że ważne jest, żeby się przytulać. Dla zdrowia psychicznego potrzebujemy osiem przytulasów dziennie. Kiedy nie mamy się do kogo przytulić, możemy przytulać się do misia. - mówi Ewa Drzyzga

Spot promujący akcję "Podaruj misia"

Spot promujący akcję "Podaruj misia"

podziel się:

Pozostałe wiadomości