Koprodukcja TVN "Fucking Bornholm" z nagrodą Europa Cinemas Label!

"Fucking Bornholm" na Festiwalu Karlovy Vary
"Fucking Bornholm" na Festiwalu Karlovy Vary
Źródło: Film Servis Festival Karlovy Vary
Biorący udział w Głównym Konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach film Anny Kazejak „Fucking Bornholm” podbija serca nie tylko publiczności ale i krytyków z całego świata i wraca z Festiwalu z nagrodą Europa Cinemas Label.

„Fucking Bornholm” w reżyserii Anny Kazejak , wyprodukowany przez warszawskie Friends With Benefits Studio reprezentowane przez producentkę Martę Lewandowską , podbił serca publiczności międzynarodowego konkursu fiilmowego na festiwalu w Karlovych Varach. Film, w którym w rolach głównych występują Agnieszka Grochowska i Maciej Stuhr zachwycił swoją bezpośredniością i bezkompromisowością . Słodko-gorzka opowieść o związkach współczesnych czterdziestolatków po raz kolejny udowadnia, że kino nie zna granic.

Scenarzyści Filip Kasperaszek i Anna Kazejak chcieli opowiedzieć o rozstaniach w leki i bezpardonowy sposób. Salwy śmiechu w kinie na 1200 osób, wśród widowni reprezentującej wszystkie narodowości świata , udowodniły, że to się udało, bo nas widzów, więcej łączy niż dzieli. Chcemy być szczęśliwi, szczerzy, chcemy kochać. „Fucking Bornholm” to nie jest film o rozstaniach, to film o tym, jak walczyć o związek, co potwierdzali widzowie podczas spotkań z twórcami.

Film otrzymał nagrodę przyznawaną przez sieć Europa Cinemas. Jury tak uzasadniło swój wybór:

„Film jest tym pełnym pasji spotkaniem oczekiwań przyjemności i kwestionowania rzeczywistości. Reżyserka Anna Kazejak nadaje wielowarstwową osobowość głównym bohaterom, a jednocześnie portretuje ich w sposób pełen współczucia. Humor jest sprytnie wprowadzony, a zwroty fabularne sprawiają, że film jest zaskakująco ciekawy aż do samego końca. Jako przedstawiciele kin szczególnie doceniamy ten znakomity europejski film nakręcony z myślą o dużym ekranie, ponieważ jest on nakręcony w pięknej scenerii, a wciągająca i mocna muzyka ładnie wspiera historię. Mamy nadzieję, że widzowie w całej Europie będą się cieszyć tym filmem tak samo jak my!"

Najbadziej opiniotwórcze media jak Screen International, Variety, Cineuropa, The Film Verdict, tak piszą o filmie.

Guy Lodge, Variety:

https://variety.com/2022/film/reviews/fucking-bornholm-review1235308981/?fbclid=IwAR1Tgo3_dOAz4bSipa13nBTNZvSlMq-I5uytt2wWQQ_PqqmkDkw2Rn0CrVQ

„[…] Precyzyjny, pikantny film scenarzystki i reżyserki Anny Kazejak, zasługuje na szerszą festiwalową ekspozycję i wzmożone zainteresowanie dystrybutorów po międzynarodowej premierze w głównym konkursie w Karlowych Warach”

Davide Abbatescianni, Cineuropa:

https://www.cineuropa.org/en/newsdetail/427481/?fbclid=IwAR1Qc0h0_uZG3_MEh6LGDKq8qPeza LiqzxbYPskvm-TVnRQfAf-PvCNszxs

„Reżyseria w wykonaniu Anny Kazejak – jak również scenariusz jej autorstwa powstały we współpracy z Filipem Kasperaszkiem – z powodzeniem portretuje ludzi odgrywających swoje role na co dzień. Tak jak oczekiwałoby społeczeństwo. Tak naprawdę jednak nic ich nie łączy. Chociaż wyraźnie brakuje miłości, uczucia i życzliwości, jest również między nimi wspólne pragnienie ucieczki od odpowiedzialności i przerwania niekończącej się spirali nudy i melancholii, w której wszyscy są uwięzieni.

(…)

Kazejak tworzy solidny film. Mimo że jego główny motyw – kryzys wieku średniego i chęć „uwolnienia się” od obowiązków i frustracji – z pewnością nie jest nowatorski, udaje się jej utrzymać zainteresowanie widzów w tej wyważonej mieszance dramatu psychologicznego i (bardzo) gorzkiej komedii.”

Neil Young, Screen Daily:

https://www.screendaily.com/reviews/fucking-bornholm--karlovy-varyreview/5172261.article?fbclid=IwAR0ZmVYSxwY7g86ptKs0DEGimnoYbJaQdwKlsVWgj0o4eQmCfkPdPVa3X48

„Fucking Bornholm potrafi się wyróżnić dzięki zdecydowanej stylistyce. Szerokokątne zdjęcia Jakuba Stoleckiego kusząco oddają urok idyllicznych, bladych, piaszczystych wybrzeży. (…) Największym wygranym jest tu jednak kompozytor Jerzy Rogiewicz, nowicjusz na dużym ekranie, jego muzyka porywająco przekazuje ekstremalne emocje bohaterów, nawet jeśli starają się oni zachować kontrolowaną, dorosłą powierzchowność.”

Film na festiwalu reprezentowali Maciej Stuhr (aktor), Marta Lewandowska (producentka), scenografowie Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, Filip Kasperaszek (współscenarzysta) oraz reżyserka Anna Kazejak, wspaniale prezentująca się na czerwonym dywanie w sukni Anny Kuczyńskiej.

Fucking Bornholm

Reżyseria: Anna Kazejak

Scenariusz: Filip Kaseraszek, Anna Kazejak

Zdjęcia: Jakub Stolecki

Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński

Produkcja: Friends With Benefits Studio

Producent: Marta Lewandowska

Obsada: Maciej Stuhr, Agnieszka Grochowska, Jasmina Polak, Grzegorz Damięcki, Magnus Krepper

Koproducenci: TVN, Empik Go, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dystrybucja w Polsce: Next Film

Kontakt dla mediów: Izabela Kiszka-Hoflik iza@ikh.com.pl

Dystrybutor: Next Film, Joanna Jakubik: joanna.jakubik@next-film.pl

Producent filmu: Friends With Benefits Studio: kontakt@fwbstudio.pl

"Fucking Bornholm" na Festiwalu Karlovy Vary
"Fucking Bornholm" na Festiwalu Karlovy Vary
Źródło: Film Servis Festival Karlovy Vary
"Fucking Bornholm" na Festiwalu Karlovy Vary
"Fucking Bornholm" na Festiwalu Karlovy Vary
Źródło: Film Servis Festival Karlovy Vary

Źródło zdjęcia głównego: Film Servis Festival Karlovy Vary

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Pizzaiolo Valerio Valle zdradził sekretny przepis na idealną pizzę!

Pizzaiolo Valerio Valle zdradził sekretny przepis na idealną pizzę!

Niezwykłe Stany Prokopa: Motocyklowa Ewangelia - Jezusowi Żołnierze z Denver

Niezwykłe Stany Prokopa: Motocyklowa Ewangelia - Jezusowi Żołnierze z Denver

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

Czy aktorzy "Skazanej 3" dobrze znają teksty z serialu? Zobacz quiz!

Czy aktorzy "Skazanej 3" dobrze znają teksty z serialu? Zobacz quiz!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!