Dwie nagrody dla dziennikarzy TVN Grupa Discovery na Deauville Green Awards!

TVN Grupa Discovery liderem rynku w maju
TVN Grupa Discovery liderem rynku w maju
25 czerwca 2021 r. odbyła się 10. Jubileuszowa edycja francuskiego festiwalu międzynarodowego Deauville Green Awards. Wśród finalistów konkursu znalazły się aż dwa reportaże TVN Grupa Discovery – „Niech toną” Wojciecha Bojanowskiego oraz „Chore bydło kupię” Patryka Szczepaniaka i Tomasza Patory. Obie produkcje zdobyły srebrne statuetki Deauville Green Awards w swoich kategoriach.

W piątek 25 czerwca jury międzynarodowego festiwalu Deauville Green Awards ogłosiło zwycięzców tegorocznej edycji. W gronie laureatów znalazło się trzech dziennikarzy TVN Grupa Discovery. Wojciech Bojanowski – reporter TVN24 – zdobył srebrną nagrodę w kategorii „Przemiany demograficzne” za poruszający dokument „Niech toną”. Natomiast Patryk Szczepaniak i Tomasz Patora – dziennikarze „Superwizjera” – zdobyli drugie miejsce w kategorii „Organizacje i odpowiedzialność społeczna” za materiał „Chore bydło kupię”.

Oba reportaże już wcześniej były nagradzane i uznane przez krytyków. Materiał „Niech toną” w tym roku zdobył złotą nagrodę na World Media Festivals, a także Złote Delfiny w Cannes i Grand Pressa w 2020 r. Materiał „Chore bydło kupię” również otrzymał wiele nagród w Polsce i Europie, m.in. Grand Prix na Festiwalu Sztuki Faktu, nagrodę specjalną na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu" czy złoto w trakcie zeszłorocznej Gali World Media Festivals.

Deauville Green Awards to jeden z największych festiwali ekologicznych, który co roku odbywa się we Francji w mieście Deauville (region Normandia). Za każdym razem festiwal prezentuje 500 filmów z 5 kontynentów i przyciąga 400 profesjonalistów oraz setki uczestników i dzieci. Wydarzenie pozwala uzyskać wgląd w aktualne wiadomości dotyczące ekologii i zrównoważonego rozwoju na świecie. Uczestnicy mają dostęp do wiedzy opartej na konkretnych rozwiązaniach wdrożonych przez firmy i instytucje. Oprócz prezentowanych filmów, podczas festiwalu, odbywają się również panele tematyczne z twórcami oraz specjalistami w danej dziedzinie. Festiwal organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Kultury i licznymi partnerami, jak np. TV5 Monde, TF1 initiative i ADEME.

podziel się:

Pozostałe wiadomości