"Belle Epoque" - serial, który zawładnie sercami widzów

"Belle Epoque" Paweł Malaszyński, Magdalena Cielecka
Jedna z najgłośniejszych premier wiosennej ramówki TVN. „Serial inny niż wszystkie”, „zawładnie sercami widzów” – to tylko nieliczne z określeń, które pojawiały się w mediach przy okazji zapowiedzi tej nowości.

„Belle Epoque” to zderzenie dwóch światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem. Jedno z okrutnych morderstw sprowadza do miasta Jana Edigeya-Koryckiego (Paweł Małaszyński). Dla mieszkańców to persona non grata – zabójca jednego z lokalnych arystokratów. Czy Jan rzeczywiście jest winny? Jakie mroczne sekrety skrywa „Belle Epoque” i czy piękno tej epoki to tylko legenda?

"Belle Epoque" - Piękna epoka makabrycznych zbrodni!
"Belle Epoque" Paweł Małaszyński
"Belle Epoque" Paweł Malaszyński, Magdalena Cielecka
"Belle Epoque" Paweł Malaszyński, Magdalena Cielecka
"Belle Epoque" Paweł Malaszyński, Eryk Lubos, Eryk Kulm
+3
Zobacz galerię

"Belle Epoque" - Piękna epoka makabrycznych zbrodni!

Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. W mieście kwitnie życie towarzyskie, a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni… Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana, który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca…

Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego (Eryk Lubos) i jego siostry Weroniki (Anna Próchniak). To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy - Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji (Magdalena Cielecka) jeszcze jedną szansę?

„Belle Epoque” to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne kreacje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego „Angels”. To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak „Gra o Tron”, „Wielki Gatsby” czy „Grand Budapest Hotel”.

W nowej produkcji widzowie zobaczą wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm.

Premiera: 15.02, środa 21:30

Odkryj z nami tajemniczy świat "Belle Epoque":

podziel się:

Pozostałe wiadomości