"Belle Epoque": Nieznane sekrety pięknej epoki już wiosną na antenie TVN

"Belle Epoque"
"Belle Epoque"
Jedna z najgłośniejszych premier wiosennej ramówki TVN. „Serial inny niż wszystkie”, „zawładnie sercami widzów” – to tylko nieliczne z określeń, które pojawiały się w mediach przy okazji zapowiedzi tej nowości.

„Belle Epoque” to zderzenie dwóch światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem. Jedno z okrutnych morderstw sprowadza do miasta Jana Edigeya-Koryckiego (Paweł Małaszyński). Dla mieszkańców to persona non grata – zabójca jednego z lokalnych arystokratów. Czy Jan rzeczywiście jest winny? Jakie mroczne sekrety skrywa „Belle Epoque” i czy piękno tej epoki to tylko legenda?

Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. W mieście kwitnie życie towarzyskie, a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni… Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana, który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca…

Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego (Eryk Lubos) i jego siostry Weroniki (Anna Próchniak). To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

"Belle Epoque": nowy serial wiosną w TVN!

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy - Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji (Magdalena Cielecka) jeszcze jedną szansę?

„Belle Epoque” to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne kreacje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego „Angels”. To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak „Gra o Tron”, „Wielki Gatsby” czy „Grand Budapest Hotel”.

W nowej produkcji widzowie zobaczą wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm.

Odkrywamy tajemniczy świat "Belle Epoque"

Premiera: 15.02, środa 21:30

podziel się:

Pozostałe wiadomości