Nowa akcja społeczno-edukacyjna "Uwagi!" - "Uwaga na pasach"

Uwaga
Uwaga
"Uwaga! na pasach" - nowa akcja społeczno-edukacyjna "Uwagi!"!

Rocznie ginie na nich średnio 200 osób, a ponad 2500 zostaje rannych. Niebezpieczne przejścia dla pieszych znaleźć można w całej Polsce. Redakcja "Uwagi!" rusza z akcją społeczno-edukacyjną „Uwaga! na pasach” i wskazuje „czarne punkty” odpowiedzialnym za nie urzędom i instytucjom.

Od października widzowie "Uwagi!" za pośrednictwem mediów społecznościowych i #tematdlauwagi mogą zgłaszać niebezpieczne przejścia dla pieszych. Ich lokalizacje oraz opisywane przez widzów historie wkrótce będzie można zobaczyć w reportażach najpopularniejszego magazynu reporterów w Polsce - "Uwaga!" Dziennikarze wskażą „czarne punkty” odpowiedzialnym za nie urzędom i instytucjom. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na pasach.

W samym ubiegłym roku na zebrach zginęło 197 osób, a 2581 zostało rannych. Z najnowszych, policyjnych danych wynika, że od stycznia do końca października tego roku wyłącznie na pasach straciło życie 98 osób, a 1589 zostało rannych.

W reportażach zrealizowanych w ramach akcji „Uwaga! na pasach” widzowie poznają historie osób, które przeżyły wypadek, albo straciły w nim bliskich. Twórcy programu dodatkowo stworzą też mapę najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych w Polsce, która dostępna będzie na stronie internetowej Uwaga.tvn.pl

Uwaga
Uwaga

Uwaga

Zgłoś niebezpieczne przejście! Jeśli w okolicy Twojego domu, przedszkola lub szkoły Twojego dziecka, albo w innym miejscu, które znasz, znajduje się niebezpieczne przejście dla pieszych, poinformuj redaktorów "Uwagi!", używając w mediach społecznościowych #tematdlauwagi lub pisząc na adres uwaga@tvn.pl.

podziel się:

Pozostałe wiadomości