O programie

Logo Superwizjera
Superwizjer
Źródło: Superwizjer TVN
Magazyn reporterów TVN. Na antenie od 2000 r. Autorzy programu zajmują się dziennikarstwem śledczym, pokazują korupcję władzy, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji, afery gospodarcze.

Superwizjer to program reporterski obecny na antenie telewizji TVN nieprzerwanie od 2000 roku. W tym czasie reporterzy Superwizjera wielokrotnie i regularnie zdobywali najważniejsze nagrody i wyróżnienia dziennikarskie w Polsce. W ostatnich dwóch latach program zdobył kilkanaście nagród Grand Press (główna nagroda dziennikarska), czym zdominował w skali kraju kategorie dziennikarstwa śledczego i reportażu telewizyjnego, a także odnosi sukcesy międzynarodowe m.in. na World Media Festivals w Hamburgu.

W swoich dziennikarskich śledztwach reporterzy programu demaskowali nadużycia władzy (śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie policji), stosowali metodę dziennikarstwa wcieleniowego dzięki czemu przeniknęli w szeregi odradzających się grup neofaszystowskich (głośna sprawa zorganizowanych przez neofaszystów urodzin Adolfa Hitlera), pokazywali błędy wymiaru sprawiedliwości (historia Tomasz Komendy, który będąc niewinnym spędził 18 lat w więzieniu), analizowali nowe formy przestępczości zorganizowanej (reportaż o zorganizowanych gangach chuliganów stadionowych), ujawniali nadużycia przy produkcji żywności (głośna na całą Europę sprawa produkcji wołowiny z chorych krów), podejmowali tematy związane z molestowaniem seksualnym (sprawa dyrektora teatru studenckiego), a także demaskowali skażenia środowiska zagrażające życiu i zdrowi ludzi (reportaż o fabryce zbrojeniowej, która zatruła wody gruntowe trotylem). Powyżej wskazane przykłady to tylko część z szerokiej gamy tematów, którymi zajmowali się i wciąż zajmują dziennikarze programu.

Dzięki jakości dziennikarskiej pracy, a także wypracowanemu warsztatowi telewizyjnemu reportaże Superwizjera uzyskują bardzo szeroki oddźwięk społeczny i są podejmowane/kontynuowane przez inne redakcje. To sprawia, że stacja TVN wielokrotnie plasuje się na czołowych miejscach w rankingach najczęściej cytowanych mediów w Polsce. Reporterzy Superwizjera współpracują z największymi i najbardziej opiniotwórczymi mediami światowymi (BBC, ZDF, The Guardian), udzielają wywiadów dotyczących sytuacji w Polsce, a także realizują wspólne projekty dziennikarskie z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się dziennikarstwem śledczym (m.in. OCCRP).

Obecnie z redakcją Superwizjera współpracują m.in.: Maciej Duda, Łukasz Frątczak, Michał Fuja, Ewa Galica, Grzegorz Głuszak, Magdalena Gwóźdź, Bertold Kittel, Maciej Kuciel, Łukasz Ruciński, Jakub Stachowiak, Patryk Szczepaniak, Wojciech Szumowski, Kamila Wielogórska, Marcin Wójcik.

Redaktorem naczelnym i producentem programu Superwizjer jest Jarosław Jabrzyk.

Autor: Superwizjer TVN

Źródło zdjęcia głównego: Superwizjer TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kacper musiał pokonać ogrom trudności w życiu. Jego występ porusza do głębi

Kacper musiał pokonać ogrom trudności w życiu. Jego występ porusza do głębi

"Nie było dubli, nie ma filtrów, nie ma glamu". Małgorzata Rozenek-Majdan i gwiazdy o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"

"Nie było dubli, nie ma filtrów, nie ma glamu". Małgorzata Rozenek-Majdan i gwiazdy o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

"MOJE STARE" - poruszający film Nataszy Parzymies tylko w Playerze!

"MOJE STARE" - poruszający film Nataszy Parzymies tylko w Playerze!

"Na Wspólnej" w nowych odcinkach 3801-3804: Rozwód u Cieślików i walka dziecka o bezdomnego dziadka?

"Na Wspólnej" w nowych odcinkach 3801-3804: Rozwód u Cieślików i walka dziecka o bezdomnego dziadka?

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!