Scenarzyści „Na Wspólnej” od lat udowadniają, że nie boją się tematów trudnych, ale też ważnych społecznie. Głośnym echem nie tylko wśród widzów, ale też socjologów odbił się wątek Przemka Smolnego (Eryk Cichowicz). Przez kilkanaście odcinków fani serialu byli świadkami jak nastolatek i jego koledzy wykorzystują ludzi do budowania popularności w sieci. A dla kolejnych lajków są zdolni do najbardziej okrutnych posunięć.
Jesteśmy serialem codziennym, widzowie traktują naszych bohaterów jak swoją rodzinę czy sąsiadów, z którymi przeżywają radości i smutki. Opowiadając historie nie uciekamy od trudnych tematów, które są stałym elementem życia. Pokazujemy problemy współczesnego świata, ale chcemy też pokazać możliwości wyjścia z trudnych sytuacji i płynącą z nich naukę – mówi Tomasz Karpiński, producent „Na Wspólnej”.
Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar w piśmie skierowanym do producentów serialu odniósł się do historii pokazanej w NW – Podjęcie przez Państwa wątku patostreamingu w kontekście działań dwóch nastolatków wykorzystujących bezdomnego weterana z Afganistanu oraz pokazania konsekwencji takich działań – zarówno prawnych jak i społecznych – ma duże znaczenie dla debaty publicznej i wzrostu świadomości społecznej o tym zjawisku – czytamy w podziękowaniu wysłanym do stacji TVN z jego kancelarii.
Badania wykazują, że aż 84% nastolatków słyszała o patotreściach, a co najmniej 43% młodych ludzi w wieku 13-15 lat ma z nimi do czynienia przynajmniej raz w tygodniu.
Wstrząsająca rozmowa chłopców z rannym bezdomnym!
W nowych odcinkach