Ewa Hoffer

Niezależność i skłonność do mówienia wszystkiego bez ogródek szybko zrażała do niej kolejnych pracodawców. Obecnie bardzo liczy na sukces prowadzonego przez siebie salonu fryzjerskiego. Inwestycja na Wspólnej pochłonęła wszystkie rodzinne środki i ma być zabezpieczeniem przyszłości jej i syna. Ewa jest bardzo zaradną osobą, nauczyła się wierzyć tylko we własne siły, tym bardziej, że wielokrotnie zawiodła się na byłym mężu. W obawie przed zranieniem nie chce wiązać się z nikim emocjonalnie. Po rozwodzie miała kilka przygód miłosnych, ale generalnie nie ma szczęścia do mężczyzn. Jej serce zostało złamane zbyt wiele razy, choć ona sama nigdy się do tego nie przyznała. Gdy poznała Romana Hoffera, nie oczekiwała, że jej życie się odmieni. Był on dla niej tylko kolejnym facetem z długiej listy adoratorów. Z czasem okazało się, że Roman daje jej to czego pragnie każda kobieta – poczucie bezpieczeństwa. Jednak ciągłe, drobne nieporozumienia doprowadziły do rozpadu tego związku. W tym samym czasie Ewa poznaje Roberta Malczewskiego, który próbuje pozyskać jej względy. Przez jakiś czas Ewa pozwala mu na romantyczna adorację. Niestety przeczucia Igora sprawdziły się. Malczewski nie tylko okazał się zwykłym podrywaczem ale też kłamcą, który przed Romanem oszkalował Ewę. Dzięki interwencji Igora Roman puszcza w niepamięć dawne urazy i proponuje Ewie, żeby zaczęli jeszcze raz. Oprócz miłosnych perypetii Ewa ma jeszcze jeden problem. Zachęcona obietnicami unowocześnienia swojego salonu związuje się z renomowaną siecią salonów Jean Piere Bertrand. Przedstawicielka tej firmy obiecuje Ewie złote góry i co rusz namawia ją do kolejnych zmian w salonie. Co prawda Ewa stara się zachować pewną niezależność w myśleniu, ale okazuje się to prawie niemożliwe. Z ramienia firmy Jean Piere Bertrand w jej salonie pojawia się Iwo – młody, zdolny fryzjer, który robi furorę wśród klientek. Jego popularność budzi w Ewie kompleksy i chwilowy brak wiary w swój profesjonalizm.
Ewa ponownie porusza z Hofferem sprawę wspólnego zamieszkania. Roman zgadza się na jej propozycję i powoli zaczynają myśleć o reorganizacji swojego życia.
Pierwsze tygodnie wspólnego mieszkania z Romanem i Martą są dla Ewy dość trudne. Tym bardziej, że córka Hoffera najwyraźniej ma jakiś poważny problem. Ewa jest przekonana, że dziwne zachowanie dziewczyny ma związek z jej osobą. Roman próbuje uspokoić narzeczoną i chcąc dać do zrozumienia jak bardzo mu na niej zależy prosi ją o rękę. Ewa ma wątpliwości czy to dobry pomysł. W końcu zgadza się zostać jego żoną i w najbliższym czasie planują skromny ślub. Kiedy Marta przyznaje się, że została zgwałcona Ewa ze wszystkich sił stara się pomóc skrzywdzonej dziewczynie. Dzięki jej wsparciu i całej rodziny Marta powraca do normalnego życia. Roman i Ewa postanawiają zalegalizować swój związek. W Warszawie pojawia się kuzynka Ewy. Danuta Zimińska wraz z mężem i córkami zamierzają zamieszkać w stolicy. Okazuje się, że Marek Zimiński był kiedyś bardzo zakochany w Ewie. Ona również darzyła go uczuciem. Dla Romana nie ma to znaczenia, bo wierzy, że teraz on jest dla niej najważniejszy. Tuż przed ślubem Ewę nachodzą wątpliwości związane z zawarciem kolejnego związku małżeńskiego. Są one związane z poprzednim, nieudanym małżeństwem. Po rozmowie z matką postanawia jeszcze raz zaryzykować i przed ślubnym ołtarzem mówi tak. Kiedy jej jedyny syn traci miłość swojego życia Ewa boi się, że Igor już nigdy nie otrząśnie się po stracie ukochanej. Namawia go, aby dotrzymał obietnicy złożonej Ani i rozpoczął studia. Zapewnia, że razem z Romanem są wstanie opłacać jego naukę na wyższej uczelni. On nie chce obciążać ich finansowo i postanawia sam zarobić na swoje studia. Wypadek na budowie męża zmienia jej, w miarę ustabilizowane, życie. Pojawiają się kłopoty finansowe, oraz problemy z piciem Romana. Mimo jego zapewnień, że to tylko chwilowy kryzys Ewa dość szybko przekonuje się, że są to puste słowa. Nie mogąc dłużej znieść jego kłamstw postanawia porozmawiać o swoich problemach z Danusią. Niestety nie zastaje jej w domu. Marek proponuje Ewie, że odwiezie ją na Wspólną. Widząc, że ma jakiś poważny problem nakłania ją do zwierzeń. Przejęty tym co usłyszał stara się ją pocieszyć i mocno przytula. Niespodziewanie wraca Roman i widzi żonę w ramionach Marka.
Ewa zapewnia męża, że sytuacja z Markiem była chwilą słabości, w której Zimiński starał się ją pocieszyć. Hoffer przyznaje, że nie potrzebnie się uniósł i obiecuje przestać pić. Jego żona wierzy, że uda mu się dotrzymać obietnicy. Przez przypadek dowiaduje się, że Roman ją zawiódł. Za radą terapeuty postanawia się wyprowadzić. Wierzy, że to najlepszy sposób, aby mąż zrozumiał, że ma poważny problem. Jej przeczucia się sprawdzają i po jakimś czasie Roman zaczyna uczęszczać na terapię i przestaje pić.
Ewa, z pomocą Romana, rozwiązuje umowę z siecią fryzjerską. Niedługo później Roman przekonuje ją do powrotu na Wspólną. Ewę intryguje znajomość męża z Agnieszką Olszewską. Jednak kiedy ją poznaje, przestaje być o nią zazdrosna i uważa, że trzeba jej pomóc. Agnieszka bardzo szybko zaprzyjaźnia się z Ewą, którą wspiera, kiedy ta ma kłopoty zawodowe – pomaga jej rozkręcić działalność salonu fryzjerskiego, który ostatnio nienajlepiej prosperował. Poznaje ją z Przemkiem Wiśniewskim właścicielem firmy zajmującej się organizowaniem imprez typu śluby, wesela itp. Dzięki Wiśniewskiemu do salonu zagląda coraz więcej klientek. Ewa nie ukrywa, że szarmanckie zachowanie Przemka robi na niej wrażenie...
Okazuje się jednak, że Wiśniewski liczy na romans z Ewą. Ona robi wszystko, aby jak najszybciej zakończyć z nim znajomość i współpracę. Ewa ulega namowom męża i przyjmuje pod swój dach Lenę i jej córkę Tamarę. Przez jakiś czas cierpliwie znosi nowych lokatorów oraz to, że jej mąż, zajęty pracą i problemami innych ludzi, zupełnie nie ma dla niej czasu. W końcu jednak jej cierpliwość się kończy i próbuje wytłumaczyć Romanowi, że czuje się przez niego zaniedbywana. On nie rozumie, o co jej chodzi i cały czas ignoruje pretensje żony. Ewa poznaje Borysa Orłowa, który od pierwszego wejrzenia zakochuje się w niej. Jego adoracja staje się dla niej odskocznią od problemów domowych i coraz bardziej zaczyna angażować się w znajomość z Orłowem, która bardzo szybko przeradza się w wielką, namiętną miłość. Ewa nie chcąc oszukiwać męża odchodzi od niego i przeprowadza się do swojego mieszkania. Po powrocie Borysa z Ukrainy proponuje mu, aby z nią zamieszkał. Przyjmuje jego oświadczyny i obiecuje, że jak tylko będzie wolna wyjdzie za niego. Roman, przekonany, że Orłow oszukuje Ewę, nie daje jej rozwodu. W końcu dociera do niego, że bardzo się pomylił co do Borysa i obiecuje, że więcej nie będzie robił problemów. Kiedy w pobliżu jej salonu pojawia się konkurencyjny salon fryzjerski Ewa, za radą Borysa, postanawia zmienić branżę – otwierają z Żanetą biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach za wschodnią granicę. Niespodziewanie w życiu Ewy i Borysa pojawia się Aleks - syn Orłowa. Ewa robi wszystko, aby wspierać Orłowa w problemach, których przysparza mu ojczym Aleksa. Ewę i Żanetę coraz bardziej niepokoją poczynania nowej wspólniczki Bud – Maksu. Domyślają się, że Zdybicka próbuje przekonać Michała, aby wymówił im umowę najmu lokalu. Na szczęście Ilonie nie udaje się przeprowadzić jej nikczemnego planu i Ewa wraz z Żanetą dalej prowadzą swoje biuro podróży. Podczas kolejnej rozprawy rozwodowej małżeństwo Ewy i Romana zostaje unieważnione. Po rozprawie rozwodowej oboje dają sobie do zrozumienia, że nie mają do siebie żalu i zostaną w przyjaznych stosunkach. Wypadek Igora jest dla jego matki straszną tragedią. Zdeterminowana robi co może, aby przekonać syna, że wszystko będzie dobrze. Znajduje mu ośrodek rehabilitacyjny, w którym Igor powoli dochodzi do siebie. W tym samym czasie Borys stara się wspierać Oksnę i syna po stracie Krajewskiego. Ewa widząc jego zaangażowanie w problemy Krajewskiej i Aleksa nabiera przekonania, że Borys prędzej czy później zwiąże się z Oksaną. Nie mogąc tego znieść nalega aby zdecydował, kto jest dla niego najważniejszy. Orłow prosi, aby nie kazała mu wybierać między nią a synem. Rozgoryczony jej postawą wyprowadza się z domu. Ewa jest zaszokowana i rozczarowana jego zachowaniem...
Borys próbuje z nią porozmawiać o tym co się stało. Ona jednak nie daje mu szansy na wyjaśnienia i prosi, aby zniknął z jej życia. Wyznaje jednak Agnieszce, że głównym powodem rozstania z ukochanym jest obawa przed odrzuceniem. Zdaniem Olszewskiej podejrzenia przyjaciółki są absurdalne i krzywdzące Borysa. Jej słowa dają Ewie do myślenia. Borys zjawia się u niej, aby odebrać korespondencje. Dochodzi między nimi do gorącej wymiany zdań a zaraz po tym do namiętnych pocałunków. Chwilę później Ewa prosi ukochanego, aby wrócił do niej. Przez jakiś czas, pomna swoich słabości, stara się być dla niego bardziej wyrozumiała i sama zachęca go do częstych kontaktów z matką jego syna. Toteż wyznanie Oksany iż ją i Borysa, podczas krótkiego rozstania z Ewą, łączyła intymna więź i że Orłow zapłacił jej za milczenie jest dla Ewy ogromnym szokiem. Nie mogąc wybaczyć mu kłamstwa rozstaje się ze swoim ukochanym. Pojawienie się na świecie wnuczki jest dla Ewy ogromnym źródłem radości. Zakochana w Julce, jeśli tylko ma okazję, poświęca jej całą siebie. Kiedy zgłasza się do niej Cezary Małecki i proponuje współpracę przy organizacji atrakcyjnych i niezwykle tanich wczasów na Ukrainie, razem z Żanetą decydują się wejść w ten interes. Niestety zostają oszukane i tracą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzięki pomocy Borysa udaje im się odzyskać pieniądze i dobre imię biura podróży „Babki Travel”.
Przypadkowa znajomość z Erykiem Kuśnierzem szybko okazuje się niewypałem. Ewa na początku grzecznie próbuje pozbyć się natrętnego adoratora. On jednak uparcie dalej ją nawiedza i prosi o kolejne spotkanie. W końcu Ewa bardzo dosadnie daje mu do zrozumienia iż nie ma ochoty na jego towarzystwo. Kuśnierz chcąc się na niej zemścić zaczyna ją prześladować – wysyła do Ewy maile z pogróżkami i inwektywami, zamieszcza w Internecie jej roznegliżowane zdjęcia - fotomontaże, w jej bloku rozsypuje ulotki, które reklamują Ewę jako kobietę lekkich obyczajów. Policja długi czas nie może ustalić, kim jest prześladowca. W końcu Ewa, z narażeniem życia, sama odkrywa tę straszną prawdę. Z początku Eryk nie przyznaje się do prześladowania, wręcz oskarża Ewę o ciężkie uszkodzenie ciała. Na szczęście policja znajduje dowody jego winy i Kuśnierz zostaje aresztowany.
Niespodziewane spotkanie z Borysem wzbudza w Ewie sporo emocji. Jej mama, zachwycona Orłowem, robi co może, aby córka wróciła do byłego narzeczonego. Mimo, że Ewa docenia oddanie Borysa to jednak nie jest gotowa, aby do niego wrócić. Tym bardziej, że Orłow wyznaje jej, że jest z kimś związany.
Po pożarze lokalu, w którym wraz z Żanetą prowadziły biuro podróży, Ewa zastanawia się, co dalej – nie chce wracać do poprzedniej działalności, bo interes nie szedł najlepiej. Za namową Damiana i Żanety zgadza się wraz z przyjaciółką poprowadzić biuro wyborcze Cieślika. Z czasem przyznaje, iż jest to wymarzone zajęcie, które przynosi jej wiele satysfakcji…
Hofferowa zaprzyjaźnia się szefem Igora. Artur przez jakiś czas zabiega o jej względy żywiąc nadzieję na bliższą znajomość. Orłow orientuje się, że ma rywala i ponownie stara się zbliżyć do Ewy. Jednak ona nie bardzo może zdecydować się, który z mężczyzn bliższy jej sercu. Kiedy okazuje się, że Borys jest podejrzany o zabójstwo i zostaje aresztowany, Hofferowa jako jedna z niewielu osób, wierzy w jego niewinność i stara się mu pomóc. Orłowowi po wielu perypetiach, z narażeniem życia włącznie, udaje się oczyścić swoje imię i odzyskać wolność. Niestety nie udaje mu się odzyskać miłości Ewy, która po przeczytaniu dokumentów, jakie u niej zdeponował przekonuje się kim naprawdę był i czym zajmował się jej były ukochany. Z tego powodu każe Borysowi raz na zawsze zniknąć z jej życia.
Ewa, zaniepokojona rosnącą zażyłością między Magdą a jej kolegą ze studiów, stara się dać Igorowi do zrozumienia iż powinien wrócić do Polski i zawalczyć o swoją rodzinę. Kiedy Magda oznajmia Ewie, że związała się z Kazikiem, Hofferowa jest bardzo zawiedziona...
Pozostałe wiadomości