Tydzień prasłowiański – uczestnicy Big Brothera są zdani tylko na siebie!

Turniej: kto zostanie wodzem? [30.05.]

Choć w tej edycji Big Brothera uczestnicy już nie raz zmagali się z trudnymi warunkami bytowymi, takimi jak brak ciepłej wody czy niedostatek jedzenia, z pewnością nie spodziewali się tego, co spadło na nich w tym tygodniu. Wielki Brat postanowił bowiem zafundować im tydzień prasłowiański (a wręcz spartański) i… ograbił ich ze wszystkich wygód, do których przywykli. Zobacz, jak sobie z tym poradzili!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:
- jak uczestnicy Big Brothera dowiedzieli się o nowym zadaniu tygodniowym,
- jak powstało plemię Wielka Siódemka,
- jak przebiegało plemienne życie w Domu Wielkiego Brata,
- jak obejrzeć prasłowiański tydzień w Big Brotherze.
Złodziej-ninja w Domu Wielkiego Brata, czyli od czego się wszystko zaczęło
Na początku tygodnia poranne rytuały mieszkańców Domu Wielkiego Brata zostały zakłócone poprzez wtargnięcie tajemniczego, ubranego od stóp do głów w czerń osobnika, który… zaczął okradać ich ze wszystkich osobistych przedmiotów. Do wielkiego worka złodzieja trafiało w zasadzie wszystko po kolei: ubrania, kosmetyki, naczynia i nie tylko. Protesty mieszkańców pozostawały bez odpowiedzi, a walka o potrzebne przedmioty zdała się na nic. Pozostało tylko spokojnie czekać na wyjaśnienie Wielkiego Brata.
Ninja w Big Brotherze
Ninja w Big Brotherze
Ciekawość uczestników show i widzów została dość szybko zaspokojona. Okazało się, że w tym tygodniu będzie się odbywać tydzień prasłowiański, w związku z czym mieszkańcy Domu Wielkiego Brata muszą sobie radzić zupełnie bez zdobyczy współczesnej cywilizacji.
Wielka Siódemka – prasłowiańskie plemię z Gołkowa
Pierwszym zadaniem, jakiemu musieli sprostać Prasłowianie z Gołkowa, było stworzenie plemienia i zbudowanie jego hierarchii w taki sposób, by uczynić życie w tak trudnych warunkach jak najmniej dotkliwym. Do wyboru mieli jedną z dwóch ról: wiedzącego (Bartek, Iza, Radek) lub woja (Igor, Łukasz, Oleh, Madzia). Każdy z nich musiał też przybrać plemienne imię, a ich wybory wyglądały następująco:
  • Oleh – Wściekły Wilk,
  • Igor – Księżyc w Pełni,
  • Radek – Zosia Szukała–Radzimiłówna,
  • Łukasz – Szumiący Las,
  • Madzia – Różowy Zachód,
  • Iza – Xena,
  • Bartek – Marysia Zbytprosta.
Nowe plemię dość szybko wybrało też swoich przywódców: wodzem został Igor, a kapłanem Łukasz. Pozostali bez wahania oddali im władzę i pozwolili, by to właśnie oni organizowali życie plemienne przez cały tydzień.
Igor i Oleh szukają demona w plemieniu [POPOŁUDNIE] [30.05.]
Igor i Oleh szukają demona w plemieniu [POPOŁUDNIE] [30.05.]
Jak wyglądały plemienne zadania?
Na początku prasłowiańskiego tygodnia uczestnicy programu nie do końca wiedzieli, jak zorganizować sobie czas w ciągu dnia, unikając wygód cywilizacyjnych. Okazało się jednak, że dość szybko wczuli się w swoje plemienne role i podjęli wyzwanie, jakie postawił przed nimi Wielki Brat. Najtrudniejsze okazały się bez wątpienia początki, kiedy to:
  • musieli zorganizować dla siebie miejsce do spania na ziemi, pod gołym niebem, z dala od wygodnych łóżek i ciepłych kołder. Mieli do dyspozycji tylko poduszki i koce, którymi owinęli się od stóp do głów, by uchronić się przed chłodem;
  • okazało się, że muszą oddać swoje ubrania i przebrać się w rzeczy, które przygotowali własnoręcznie. Niestety, okazało się, że przepaski wykonane z luźnych skrawków materiału nie należą do najwygodniejszych i zdecydowanie nie ogrzewają ciała;
  • zostali zmuszeni do ugotowania obiadu „pod chmurką” z pięciu nieprzetworzonych produktów z lodówki. Nie mogli też korzystać ze sprzętów kuchennych, a do dyspozycji otrzymali jedynie… kociołek. Rozpalenie ognia przy użyciu krzemieni zajęło im co prawda trochę czasu, jednak satysfakcja była ogromna.
WARTO WIEDZIEĆ
Jedynym ustępstwem Wielkiego Brata okazała się toaleta w domu. Mieszkańcy mogli jednak korzystać tylko z tej znajdującej się na dole, blisko salonu.
Jako że życie plemienne nie może się ograniczać jedynie do obowiązków, mieszkańcy Domu Wielkiego Brata zadbali też o to, by urozmaicić sobie dzień. Prasłowiańskie dni obfitowały więc w taneczny rytuały odprawiane przy ognisku, składanie ofiar bożkom, dzielenie się plemiennymi opowieściami, a nawet… walkę z mamutem, którego rolę odegrała ozdoba ogrodowa w postaci dużego, zielonego ptaka.
Dopaść mamuta! [28.05]
Dopaść mamuta! [28.05]
Tydzień słowiański w Big Brotherze – zobacz, gdzie oglądać
Nie sposób nie zgodzić się z tym, że prasłowiański tydzień w Domu Wielkiego Brata obfitował w wiele atrakcji. Nie zdążyłeś obejrzeć wszystkich z nich? Nic straconego! Wystarczy tylko wejść na Player.pl i obejrzeć archiwalne odcinki z ostatnich dni. Możesz również na bieżąco podglądać plemienne życie swoich ulubieńców, korzystając z live streamu dostępnego przez 16 godzin na dobę – wtedy na pewno nic nie umknie Twojej uwadze.
Choć prasłowiańskie zadanie przeniosło uczestników i widzów w nieco inny klimat, nie można zapominać o tym, że wielki finał odbędzie się za niecałe 3 tygodnie. Zostało więc coraz mniej czasu na głosowanie i eliminowanie osób, które – Twoim zdaniem – nie zasługują na to, by w nim być. Pomóż swoim faworytom i poprowadź ich prosto do wygranej!
Bartek o złej atmosferze w plemieniu [1.06]
Bartek o złej atmosferze w plemieniu [1.06]
Słowa kluczowe: big brother 2019, dom wielkiego brata, big brother
Pozostałe wiadomości