Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska wygrały Ameryka Express

Znamy zwycięską parę w "Ameryka Express". Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska wygrały w finale 2. edycji programu TVN. Obejrzyj emocjonujące fragmenty z reality show.

Finał "Ameryka Express" - odcinek 13.

W trzynastym odcinku "Ameryka Express" o zwycięstwo rywalizowali Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Paweł Deląg i Dariusz Lipka. To trzy najszybsze, najbardziej wytrzymałe i najsprytniejsze pary. Między nimi rozegrała się walka o udział w finałowym wyścigu, do którego mogły zakwalifikować się tylko dwie drużyny. Wszyscy chcieli jak najszybciej dotrzeć do celu.

Oglądaj "Ameryka Express" i "Azja Express" w player.pl >

Walka o 2 miejsca w finale

Ostatnia przedfinałowa misja była bardzo przyjemna. Uczestnicy musieli zażyć leczniczej kąpieli w wulkanicznym błocie El Totumo, czyli najmniejszym wulkanie w Kolumbii. Wszystko byłoby bardzo relaksujące, gdyby nie to, że zebranym na ciele błotem należało zapełnić całkiem duże wiadro. Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska świetnie się czuły po błotnej kąpieli. Grzegorz Collins marzył o zadaniu w stylu Rambo. Wizja misji na wulkanie El Totumo rozbudziła jego wyobraźnię. Spodziewał się buchającej lawy i przerzucania plecaków. Bardzo się zdziwił, że ta misja to głównie kąpiel w błocie... Wulkanicznym błocie. Paweł Deląg wpadł na pomysł, który zachwycił jego kolegę. Dariusz Lipka był pod wrażeniem kreatywności aktora. Okazało się, że spodnie mogą być doskonałym narzędziem do dźwigania błota.

Uczestnicy Ameryka Express kąpali się w błocie

Paweł Deląg i Dariusz Lipka odpadli z "Ameryka Express"

Po szybkiej kąpieli w jeziorze uczestnicy mogli ruszać dalej, prosto do malowniczej Cartageny, gdzie czekała na nich Daria Ładocha. Jako pierwsze w punkcie kontrolnym pojawiły się Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Za nimi przybyli bracia Collins. Paweł Deląg i Dariusz Lipka pożegnali się z wyścigiem tuż przed finałową rozgrywką.

Modelki i bracia Collins w ścisłym finale Ameryka Express

Kulinarna misja w "Ameryka Express"

Pierwsze zadanie ostatniego dnia wyścigu "Ameryka Express" polegało na zebraniu wszystkich składników potrzebnych do wykonania tradycyjnego dla Ameryki Południowej dania o nazwie arepa. Grzegorz Collins i Rafał Collins w finałowym odcinku byli bardzo zdeterminowani. Podczas zadania weszli do restauracji, żeby przygotować kolumbijską potrawę. Nie słuchali próśb managerki, która im na to nie pozwoliła. Kobieta nalegała, żeby bracia opuścili lokal. Grzegorz starał się jej wytłumaczyć, że biorą udział w reality show i to bardzo ważna sprawa. Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska także były bardzo zaangażowane w przygotowanie lokalnego przysmaku.

Ameryka Express: Grzegorz Collins sterroryzował ekipę w knajpie

Wyścig po zwycięstwo

Natychmiast po wykonaniu kolumbijskich bułeczek pary musiały odnaleźć hasło, dzięki któremu mogły wsiąść do motorówek i udać się w kierunku kolejnej misji. Szybkie łodzie dowiozły uczestników na karaibską, rajską plażę, gdzie czekało na nich zadanie sprawnościowe. Nie trzeba dodawać, że pływanie oraz celny rzut to umiejętności podstawowe dla każdego finalisty "Ameryka Express". Musieli podzielić się w parach. Jedna osoba pływała i zbierała z wody balony. Musiała je rozbić rzucając do specjalnego naczynia, które trzymał na głowie partner. W balonach były ukryte karteczki z adresem następnego punktu, do którego musieli dotrzeć. Karolina Pisarek pomogła braciom Collins podczas tego zadania. Jej wskazówka pozwoliła im szybciej ukończyć tę misję.

Ameryka Express: Karolina Pisarek pomogła braciom Collins

Prosto z plaży uczestnicy wylądowali w środku miasta, czekały na nich kolejne zadania. Jednymi z najbardziej znanych postaci, które można spotkać w Cartagenie są uśmiechnięte palenqueras - kobiety ubrane w kolorowe stroje, które noszą miski świeżych owoców na głowach i sprzedają je. Tej trudnej sztuki musieli nauczyć się finaliści "Ameryka Express". Spacer z miską na głowie wymagał skupienia, nie było to proste zadanie pod presją czasu.

Spacer z miskami na głowie w finale Ameryka Express

W kolejnym etapie uczestnicy musieli błyskawicznie przeistoczyć się w sprzedawców lodów. Mieli przygotować tradycyjny sorbet, przysmak miejscowych plaż. Następnie sprzedać tyle porcji, żeby zarobić 1200 pesos. Od ich kreatywności i siły przekonywania zależało, jak szybko wykonają zadanie.

Lodowy pojedynek sprzedawców w Ameryka Express

Bracia Collins wygrali złoty amulet

Dzięki szalonym zadaniom finaliści mogli odnaleźć klucz do apartamentu, gdzie był ukryty ostatni amulet w tym sezonie. Grzegorz Collins i Rafał Collins zdobyli 30 tysięcy złotych. To złoty amulet o największej wartości ze wszystkich w reality show.

Ameryka Express: Bracia Collins zdobyli złoty amulet

W końcowej fazie wyścig przyspieszył jeszcze bardziej. Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska byli już bardzo zmęczeni. Szalona gonitwa po zakorkowanej Cartagenie w poszukiwaniu kolejnych wskazówek dotyczących lokalizacji mety była najbardziej wyczerpującym fizycznie i psychicznie zadaniem w całej serii.

Ameryka Express: Marta płakała z braku sił

Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska wygrały "Ameryka Express"

Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska jako pierwsza para odnalazły prowadzącą. Były bardzo zaskoczone, kiedy Daria Ładocha oznajmiła, że wygrały 2. edycję programu "Ameryka Express". Modelki mogły nareszcie odetchnąć z ulgą i odtańczyć radosny taniec zwycięstwa. Ich nagroda to 45 tysięcy złotych, które zgromadziły w amuletach. Część wygranej przekazały na cele charytatywne – na Fundację Braci Collins. Grzegorz Collins i Rafał Collins byli bardzo wzruszeni, podziękowali koleżankom za wspaniały gest.

Dziękujemy naszym widzom za wspólny sezon "Ameryka Express" pełen emocji. Odcinki programu są dostępne w player.pl.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Maciej Stuhr o "Autentycznych": Powoli zaczną się Wasze serduszka otwierać

Maciej Stuhr o "Autentycznych": Powoli zaczną się Wasze serduszka otwierać

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie