Iga Świątek wygrała Roland Garros 2022 i wyrównała rekord Venus Williams!

Iga Świątek
Iga Świątek
Zobacz wielki finał Igi Świątek w turnieju Roland Garros 2022!

Iga Świątek i Coco Gauff w Paryżu

Mecz zaczął się świetnie dla Igi Świątek, bo po kilkunastu minutach prowadziła już 3:0. 18-letnia Amerykanka przebudziła się i udało jej się wygrać własne podanie na 3:1. Pierwszy set trwał tylko trochę ponad 30 minut i zakończył się 6:1 dla Igi Świątek.

Zobacz piłkę setową kończącą pierwszego seta:

Drugi set rozpoczął się zaskakująco, bo od przełamania Igi Świątek przez Coco Gauff. Potem było 0:2, ale Iga szybko dogoniła rywalkę i doszło do stanu 5:3. To był moment podania Polki i finał zakończył się stanem 6:1, 6:3!

Zobacz piłkę meczową!

Iga Świątek w Roland Garros 2022

Zwyciężczyni turnieju otrzyma 2,2 miliona Euro. Świątek pozostaje światową "1" w rankingu tenisa kobiecego, a to jej druga wygrana w paryskim turnieju. Poprzednio triumfowała w 2020 roku.

To szósty wygrany przez Igę turniej w tym roku: po Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie oraz 35. wygrany mecz z rzędu. Tym samym Świątek wyrównała rekord Venus Williams, która wygrała 35 pojedynków w 2000 roku.

Zwyciężczyni otrzyma 2,2 mln euro, a pokonana połowę tej kwoty. Niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia Świątek umocni się na prowadzeniu w klasyfikacji tenisistek, a Gauff awansuje bądź na najwyższą w karierze 13. lokatę, bądź do czołowej "10" (https://tvn24.pl)

Zwyciężczyni otrzyma 2,2 mln euro, a pokonana połowę tej kwoty. Niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia Świątek umocni się na prowadzeniu w klasyfikacji tenisistek, a Gauff awansuje bądź na najwyższą w karierze 13. lokatę, bądź do czołowej "10". 13:31 Gauff w wielkoszlemowym finale zameldowała się po raz pierwszy w karierze. Dwa razy grała w finale turnieju WTA i oba wygrała - w Linzu w 2019 roku i w Parmie w 2021. 13:30 21-letnia Polka z trzy lata młodszą Gauff mierzyła się wcześniej dwukrotnie i oba mecze rozstrzygnęła na swoją korzyść - w ubiegłym roku w Rzymie i w tym sezonie w Miami. 13:30 Świątek w tym roku wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 34 zwycięskich meczów. (https://tvn24.pl)