Zakup używanego samochodu to często stresujący, długotrwały i skomplikowany proces, w którym kluczowe znaczenie ma dostęp do informacji na temat przeszłości pojazdu. Samochód na zdjęciach może wyglądać idealnie, jak nowy, w idealnej kondycji — jednak jaka prawdziwa historia może się kryć pod wypolerowanym lakierem na zdjęciach?
Historia pojazdu - sprawdź w autoDNA
Zakup używanego samochodu to często stresujący, długotrwały i skomplikowany proces, w którym kluczowe znaczenie ma dostęp do informacji na temat przeszłości pojazdu. Samochód na zdjęciach może wyglądać idealnie, jak nowy, w idealnej kondycji — jednak jaka prawdziwa historia może się kryć pod wypolerowanym lakierem na zdjęciach?
Właśnie w tym momencie pojawia się serwis autoDNA, który od ponad 14 lat dostarcza wszystkie zebrane informacje dla danego numeru VIN w postaci kompleksowego Raportu Historii Pojazdu. Taki zapis najważniejszych elementów z „życia pojazdu” składa się w całości na odnotowaną historię pojazdu.
Czym w zasadzie jest historia pojazdu? Definiując to pojęcie, można powiedzieć, że historia pojazdu to zbiór odnotowanych danych dotyczących jego przeszłych zdarzeń, takich jak wypadki, naprawy, liczba właścicieli, czy też cel użytkowania (np. przeznaczenie jako taxi) i tym podobne. Znajomość tych informacji może znacząco wpłynąć na decyzję o zakupie. Raport Historii Pojazdu autoDNA może zawierać wszystkie najważniejsze elementy przeszłości auta, na które warto zwrócić uwagę, aby uniknąć problemów związanych z zakupem i sprzedażą samochodu.
Warto w tym miejscu podkreślić, że zgodnie z bazą danych autoDNA, aż 50% używanych pojazdów wykazuje ukryte problemy, w tym uszkodzenia, co czyni taką analizę niezbędną dla każdego kupującego.
Historia pojazdu - gdzie sprawdzić?
Korzystanie z zaufanego i wiarygodnego źródła jest kluczowe, jeśli chodzi o sprawdzanie historii pojazdu. Firma autoDNA jest jedną z największych baz danych, obejmującą informacje z 26+ krajów Europy oraz Ameryki Północnej.
Każdego dnia ponad 1000 klientów korzysta z raportów autoDNA, a łącznie wygenerowano ich ponad 4 000 000, by podjąć świadomą decyzję o zakupie samochodu. Raport Historii Pojazdu jest dostępny po Sprawdzeniu VIN na stronie autoDNA, online w formacie PDF, a użytkownicy mogą uzyskać do niego dostęp 24/7, przez 365 dni w roku, co zapewnia pełną wygodę i szybkość obsługi.
Historia pojazdu - jak sprawdzić?
Poznanie prawdziwej historii pojazdu jest proste i szybkie. Wystarczy wejść na stronę autoDNA i wykonać kilka prostych kroków, aby poznać dostępne informacje dla konkretnego numeru VIN.
Jak sprawdzić auto przed zakupem?
1. Przygotuj numer VIN – znajdziesz go w ogłoszeniu, dowodzie rejestracyjnym (sekcja E) lub bezpośrednio na samochodzie.
2. Wpisz numer VIN na stronie autoDNA.pl i wciśnij przycisk „Sprawdź VIN”.
3. Sprawdź dostępność danych – system przeszuka dostępne informacje i pokaże bezpłatnie, jakie dane są dostępne w pełnym raporcie historii pojazdu.
4. Zakup pełny raport – po dokonaniu płatności uzyskasz dostęp do pełnego raportu w formacie PDF.
Od kiedy raporty historii pojazdu są dostępne w Polsce?
Serwis autoDNA to pionier w branży Raportów Historii Pojazdów w Polsce, który powstał jeszcze zanim istniały państwowe rozwiązania. Firma została założona w 2010 roku i od tego czasu dostarcza kompleksowe raporty VIN, bazujące na informacjach składających się z aż 23 miliardów rekordów.
Dzięki współpracy z ponad 50 000 różnymi instytucjami, takimi jak dealerzy samochodowi, warsztaty, stacje kontroli pojazdów, instytucje finansowe i administracja państwowa, raporty autoDNA są niezwykle szczegółowe. Często klienci dowiadują się więcej o swoim pojeździe, niż sami wiedzieli.
Czego można się dowiedzieć o historii pojazdu po darmowym sprawdzeniu VIN?
Sprawdzenie VIN za darmo w autoDNA umożliwia poznanie informacji, które mogą zostać zawarte w pełnym płatnym Raporcie Historii Pojazdu oraz liczbę dostępnych wpisów:
- Informacje o pojeździe. Możesz sprawdzić liczbę wpisów dotyczących podstawowych danych pojazdu, takich jak nazwa producenta, model, typ, rodzaj nadwozia i silnika, rok produkcji, informacje o skrzyni biegów oraz układzie kierowniczym. Porównanie tych danych ze stanem faktycznym pozwoli ocenić, czy pojazd zachował oryginalną fabryczną konfigurację.
- Historia pojazdu. Dostępna liczba wpisów związanych z historią pojazdu, w tym informacje o odczytach przebiegu, wypadkach, kolizjach, zmianach właścicieli, a także historię cen pojazdu na przestrzeni lat. Duża ilość wpisów może np. świadczyć o częstych zmianach właściciela.
- Archiwalne zdjęcia pojazdu. Możesz przejrzeć liczbę dostępnych archiwalnych zdjęć pojazdu, które pomogą ustalić, czy samochód miał kolizje, przeszedł naprawy lub czy jego wygląd zmieniał się na przestrzeni czasu.
- Sprawdzenie baz skradzionych pojazdów. Liczba wpisów w tej kategorii wskazuje, ile międzynarodowych baz skradzionych pojazdów zostało sprawdzonych.
- Rejestr zastawów – kraj Polska. Możesz sprawdzić, czy będą dostępne informacje o wpisach w Rejestrze Zastawów Skarbowych dotyczące danego pojazdu. Jeśli samochód widnieje w tej bazie, może to oznaczać, że jest obciążony zastawem skarbowym, a obowiązek spłaty może przejść na nowego właściciela.
- Wyposażenie. W tej sekcji możesz zweryfikować liczbę wpisów dotyczących wyposażenia samochodu.
- Akcje serwisowe / usterki. Liczba wpisów dotyczących akcji serwisowych i usterek wskazuje, czy samochód miał jakiekolwiek wady fabryczne lub usterki, które zostały zidentyfikowane i usunięte. Te wpisy mogą obejmować informacje o problemach z oświetleniem, poduszkami powietrznymi czy pedałami.
- Dziennik sprawdzeń. Tutaj możesz zobaczyć liczbę wcześniejszych sprawdzeń historii pojazdu. Wysoka liczba takich wpisów może sugerować częstą zmianę właściciela lub przedłużający się proces sprzedaży pojazdu.
- Poprawność VIN. W tej sekcji sprawdzisz dostępność informacji związanych z poprawnością numeru VIN. Zgodność tego numeru z normą ISO oraz weryfikacja cyfry kontrolnej są kluczowe dla potwierdzenia autentyczności pojazdu.
Wszystkie te dane (jeśli są dostępne dla danego numeru VIN) zostaną uwzględnione w raporcie autoDNA, w tym w formie kodu QR.
Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe