Odcinki

Śmieci pod politycznym parasolem

Odcinki

Autor:
Superwizjer
TVN

Dolny Śląsk to region, gdzie zwozi się śmieci z całej Polski, a także z Europy. Na jedno z tamtejszych wysypisk w bardzo krótkim czasie trafiło tysiące ton odpadów. W części były to zakaźne odpady medyczne, które trafiły tam nielegalnie. Zaniepokojeni mieszkańcy podjęli walkę, ale zderzyli się z wielką polityką.

Reportaż Macieja Kuciela
Śmieci pod politycznym parasolem Reportaż Macieja Kuciela Źródło: Superwizjer TVN

Kto podmieniał środowiskowe opinie ekspertów? Czym zajmuje się żona wpływowego polityka z kancelarii premiera? Jak wygląda splot politycznych, biznesowych i towarzyskich powiązań w branży odpadowej na Dolnym Śląsku?

Reportaż Macieja Kuciela pt. „Śmieci pod politycznym parasolem" jutro o 23:45 i już teraz na player.pl i TVN24GO.

Śmieci pod politycznym parasolem
Śmieci pod politycznym parasolem „Śmieci to złoto, a polityka to śmieci” to słowa włoskiego mafioza, który przez lata działał w branży odpadów. Ta wypowiedź w niepokojący sposób oddaje to, co udało się ustalić naszemu reporterowi na Dolnym Śląsku. Do Rudnej Wielkiej w bardzo krótkim czasie zwieziono tysiące ton śmieci. W części były to zakaźne odpady medyczne, które trafiły tam nielegalnie. Zaniepokojeni mieszkańcy podjęli walkę, ale zderzyli się z wielką polityką. Kto podmieniał środowiskowe opinie ekspertów? Czym zajmuje się żona wpływowego polityka z kancelarii premiera? Jak wygląda splot politycznych, biznesowych i towarzyskich powiązań w branży odpadowej na Dolnym Śląsku? Zapraszamy na reportaż Macieja Kuciela pt. „Śmieci pod politycznym parasolem" w sobotę o 20:00 w TVN24 i w najbliższy wtorek o 23:45 na antenie TVN. Cały odcinek już wkrótce na player.pl i TVN24GO.

Autor:Superwizjer TVN

Źródło zdjęcia głównego: Superwizjer TVN

Pozostałe wiadomości