Aktualności

Tajemnica zawodowa: Julia i Tomasz pomagają chorym. Podsumowanie 8. odcinka

Aktualności

Tajemnica zawodowa: Julia broni Tomasza
Tajemnica zawodowa: Julia broni TomaszaTVN
wideo 2/5

Zobacz podsumowanie 8. odcinka serialu "Tajemnica zawodowa 2". Oglądaj w TVN i player.pl.

"Tajemnica zawodowa 2" - odcinek 8.

Przed gmachem ministerstwa zdrowia na oczach kamer zdesperowany człowiek, dokonuje aktu samospalenia. Na miejscu jest Tomasz (Mateusz Rusin), jako dziennikarz, który ratuje mu życie narażając swoje… Julia (Magdalena Różczka) i Górski angażują się w sprawę Dominika Jedlińskiego, byłego żołnierza z Afganistanu walczącego o refundację leku dla chorej żony. Niepełnosprawna po udarze Maria Jedlińska została go pozbawiona po tym jak minister wycofał lek z państwowej listy. Tomasz jako dziennikarz próbuje wymusić na ministrze przywrócenie refundacji, co powoduje że zostaje pozwany o zniesławienie. Żurawska chce bronić Górskiego, który rozpętuje burzę medialną wokół tej sprawy.

Julia odwiedza Tomasza. Mężczyzna pokazuje jej materiał, który przygotował. W pewnym momencie niespodziewanie całuje Żurawską. Julia jest zaskoczona sytuacją.  Miller (Piotr Stramowski) jest zazdrosny o Żurawską, daje to do zrozumienia Górskiemu. Tomasz nie odpuszcza.

Tajemnica zawodowa: Tomasz całuje Julię
Tajemnica zawodowa: Tomasz całuje Julię Zobacz fragment 8. odcinka, 2. sezonu serialu "Tajemnica zawodowa". Źródło: TVN

Lipska zwraca uwagę na lek, który Maria Jedlińska dostawała w przeszłości w ramach badań klinicznych. Ten sam lek brała matka Julii! Chora na nowotwór zmarła na udar… A ofiar mogło być więcej. Czy Wiktor (Andrzej Zieliński) i Julia staną do walki z wielkim farmaceutycznym koncernem o sprawiedliwość dla ofiar feralnego leku?

Gabriela (Katarzyna Herman) przesłuchuje Andrzeja (Cezary Pazura). Próbuje ustalić, co robił w noc, kiedy Kinga (Anna Dereszowska) miała wypadek samochodowy. Zaczyna podejrzewać, że on i Krzysztof mają coś do ukrycia. Szuka dowodów na ich powiązania z wypadkiem Górskiej. Żurawski zaniepokojony tym faktem robi wszystko, co może, aby ukryć prawdę. Odwiedza dyrektora szpitala. Jest zdenerwowany, grozi mu.

Tajemnica zawodowa: Andrzej przyzna się do winy?
Tajemnica zawodowa: Andrzej przyzna się do winy? Zobacz fragment 8. odcinka, 2. sezonu serialu "Tajemnica zawodowa". Źródło: TVN

Miller znów odreagowuje w barze popijając. Wiktor próbuje przemówić mu do rozumu, ale to tylko drażni Pawła wściekłego na cały świat. Pogubiony po wyroku, zaniedbuje życie, córkę. Siostra jego zmarłej żony, Krystyna (Dorota Chotecka) na pozór spokojnie się temu przygląda. Stara się pomóc. Ale skrzętnie notuje „przewiny” Millera. Chce zabrać Ninkę do Szwecji. Paweł wpada w szał.

Oglądaj serial "Tajemnica zawodowa" w player.pl >>>

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości