Skazana

Skazana 2: "Nic nie jest takie, jakie się wydaje"

Skazana

Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn.pl
Skazana 2: "Nic nie jest takie, jakie się wydaje"

"Nic nie jest takie, jakie się wydaje" mówi Marta Ścisłowicz przed 2. sezonem serialu Skazana. Co czeka jej bohaterkę? Czy pogodzi się z mężem? Doczeka się upragnionego dziecka?

Basia Dworak jest lekarzem więziennym. Kobieta z dobrym sercem, marzeniami i niełatwym życiem prywatnym. Po wielu zawirowaniach w 1. sezonie powróci gotowa do działania. Co ją czeka?

Moja postać okaże się nie taka, jaką się wydaje.

Skazana 2: Czy Cedro namiesza w życiu Basi?
Skazana 2: Czy Cedro namiesza w życiu Basi?

Małżeństwo Dworaków przechodzi kryzys. Basia i Bartek od lat starają się o dziecko. W 1. sezonie kobieta dowiedziała się, że jej mąż ma romans z jedną z osadzonych, z którą spodziewa się dziecka. Kosa postanowiła wykorzystać tę sytuację i zaproponowała parze układ.

Skazana 2: Czy Kosa będzie sprawiać kłopoty?
Skazana 2: Czy Kosa będzie sprawiać kłopoty?
Skazana 2: "Baśka zrobi wszystko, żeby zostać matką"
Skazana 2: "Baśka zrobi wszystko, żeby zostać matką"

Między Basią, Bartkiem a Kosą będzie napięta sytuacja. Czy Dworak ma jeszcze szansę na szczęście? Czy uda jej się osiągnąć swój cel?

Myślę, że wszystko jeszcze jest przed nią. (...) Ta relacja, ten trójkąt będzie bardzo skomplikowany.

Skazana 2: To będzie skomplikowany trójkąt
Skazana 2: To będzie skomplikowany trójkąt

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Skazana: Agata Kulesza, Ola Adamska i Monika Dawidzuk w wyjątkowym quizie
Skazana: Agata Kulesza, Ola Adamska i Monika Dawidzuk w wyjątkowym quizie

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości