Lokalizacja

28-29.01 - Czarna Góra Resort

Lokalizacja

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Zimą ośrodek staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i noclegową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowy wypoczynek i pyszne jedzenie.

Czarna Góra

Do dyspozycji Gości jest aż 20 tras i polan narciarskich, w tym jedna bardzo długa trasa dojazdowa. Łączna długość tras wynosi ponad 14 kilometrów! Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów. Część z naszych tras posiada homologacje FIS. Na początek tras można dotrzeć szybko i komfortowo – na Gości czeka aż 9 kolei i wyciągów narciarskich! Nartostrady są stale unowocześniane i dzięki temu na terenie Ośrodka Czarna Góra funkcjonuje system naśnieżania tras i oświetlania stoków. Szusowanie jest możliwe nawet do późnych godzin nocnych, a sezon narciarski niekiedy trwa aż do kwietnia.

Czarna Góra

W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania. W skład naszej rozbudowanej infrastruktury wchodzą zarówno łagodnie nachylone stoki – idealne do nauki jazdy dla początkujących, jak i czarna trasa A, która została zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. 

Czarna Góra

Czarna Góra to także mekka dla narciarzy biegowych, których ulubiony sport potrafi być równie wymagający, jak zjazdy na stoku. W naszej najbliższej okolicy znajdziesz wiele tras biegowych o zróżnicowanym stopniu trudności. W Masywie Śnieżnika oraz pobliskich Górach Bystrzyckich stworzono największy w Polsce system tras narciarstwa biegowego. Ogrom dobrze przygotowanych szlaków przyciąga miłośników zimowych wycieczek i – co oczywiste – samych biegówek.

Czarna Góra

Nie tylko narty i snowboard! Goście Czarna Góra Resort mogą skorzystać z licznych atrakcji, znajdujących się na miejscu. Jedną z nich jest najdłuższy w Polsce alpine coaster – Czarna Żmija. Trasa o długości 950 metrów, na której rozwinąć można prędkość do 40 km/h łączy w sobie to, co najlepsze w jeździe na sankach z atrakcjami, które dostarcza wesołe miasteczko. Na fanów kąpieli w wodzie o niskiej temperaturze czeka znajdujące się blisko stoku morsowisko. Amatorzy jazdy na łyżwach, również znajdą coś dla siebie – na terenie Czarna Góra Resort znajduje się też lodowisko, którego naturalna tafla lodowa o wielkości 800 m2 idealnie dopełnia pakiet zimowych atrakcji. Przy lodowisku znajduje się szkółka i wypożyczalnia łyżew, więc o nic nie trzeba się martwić.

W tym roku pojawiła się także nowość. To imprezowa strefa Apres Ski, na której odbywają się animacje, zabawy i wystąpienia muzyczne, dostępne za darmo przez całe ferie zimowe. W Czarna Góra Resort priorytetem jest świetna zabawa!

Ośrodek przez 365 dni w roku znajduje się w Strefie Czystego Powietrza! Usytuowany tak, aby znajdować się powyżej punktu inwersji powietrza. To właśnie dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia zostają niżej - powietrze jest tu czystsze niż w większości kurortów uzdrowiskowych. Jak dobrze wiemy, przebywanie w tak nieskazitelnym powietrzu to najlepszy sposób, aby dać swojemu organizmowi szansę na odpoczynek od toksyn, które fundujemy mu na co dzień.

REGULAMIN

Czarna Góra

Spędź wymarzoną zimę u stóp Czarnej Góry!

Zapraszamy na stronę internetową www.czarnagora.pl

Facebook https://www.facebook.com/CzarnaGoraResort

Instagram https://www.instagram.com/czarnagoraresort/

Czekać na Ciebie będzie:

20 tras i polan narciarskich

Super szybka kolej linowa Luxtorpeda

Szkoła Narciarska Czarna Góra

Wyspecjalizowane wypożyczalnie i serwisy sprzętu

Profesjonalne trasy biegowe

Snow & funpark

Lodowisko Ice Arena Czarna Góra

Alpine Coaster Czarna Żmija

Morsowisko

Pozostałe wiadomości