Lokalizacja

25-26.02 Zieleniec Sport Arena Stok Gryglówka

Lokalizacja

Stacja narciarska w Zieleńcu jest jednym z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Od wielu lat nagradzany w różnych konkursach i plebiscytach, jest także pierwszym w Polsce ośrodkiem, który uruchomił dla użytkowników - narciarzy i snowboardzistów - specjalnego chatboota. Narzędzie to zrewolucjonizowało komunikację z ośrodkiem i znacząco usprawniło pozyskiwanie najważniejszych informacji przez narciarzy.

Stacja położona jest na wysokości 800-1025 m na zboczach Gór Orlickich. Jej lokalizacja oraz specyficzny, zbliżony do alpejskiego mikroklimat sprawiają, że śnieg w Zieleńcu leży nawet przez 150 dni w roku. Start sezonu przypada zwykle na początek grudnia, natomiast koniec na przełom marca i kwietnia. Mało tego - szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób przebywających w Zieleńcu nawet kilka dni. Pozwala też na szybszą regenerację. 31 nowoczesnych kolei i wyciągów i 23 kilometry tras. Narciarze mają do dyspozycji Zieleńcu 31 wyciągów i kolei (na co składa się także 7 nowoczesnych kanap w tym jeden wyciąg kanapowo-gondolowy). Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym. Umożliwia to pokonywanie wszystkich tras w Zieleńcu bez konieczności odpinania nart. Dodatkowo większość zlokalizowanych w Zieleńcu hoteli i pensjonatów położonych jest przy samych stokach, dzięki czemu narciarze mogą rozpocząć #szusowanko bezpośrednio po wyjściu z miejsca noclegowego.

Zieleniec Sport Arena

Stacja jest stolicą narciarstwa alpejskiego Ziemi Kłodzkiej, co zawdzięcza przede wszystkim 23 kilometrom pięknie położonych i malowniczych tras narciarskich, zróżnicowanych zarówno pod względem długości, jak i przede wszystkim pod kątem zaawansowania. Znakomicie odnajdą się tutaj bardziej wymagający narciarze i snowboardziści – najdłuższa zieleniecka trasa ma 2800 metrów długości, dostępna jest także trasa czarna “Na krechę”, ale także całe rodziny, które chcą zdobywać na nartach pierwsze szlify - niektóre z zielenieckich stoków są łagodne i szerokie, sprzyjając doskonaleniu narciarskich umiejętności. Większość z nich jest oczywiście oświetlona, dzięki czemu #szusowanko trwa tu do godziny 20:00.

Zieleniec Sport Arena

Noclegi i gastronomia

Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej, Zieleniec posiada także bogate zaplecze noclegowo - gastronomiczne. Baza noclegowa w Zieleńcu to przeszło 1500 miejsc o zróżnicowanym standardzie w tutejszych hotelach, pensjonatach i kwaterach. Wśród nich nie brakuje wyposażonych w baseny, gabinety SPA oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych gości ośrodka. Kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji, jak choćby wewnętrzne place zabaw. Uzupełnieniem bazy noclegowej jest znakomita, zróżnicowana i inspirowana potrawami z całego świata kuchnia (restauracje i bary), w której dominują przede wszystkim tradycyjne potrawy polskie.

Szkoły narciarskie i wypożyczalnie

Zieleniec Sport Arena od wielu lat stawia na szkolenie i rozwój narciarskich umiejętności. Dlatego też dostępnych jest w Zieleńcu wiele narciarskich szkół, które pomogą zdobyć narciarskie umiejętności od podstaw, ale też szlifować już te posiadane. Na #szusowanko do Zieleńca przyjechać można z marszu, nawet bez własnego sprzętu. Licznie zlokalizowane tu wypożyczalnie oferują kompleksową usługę odnośnie do wyboru i dostosowania narciarskiego i snowboardowego sprzętu dla osób w każdym wieku.

Zieleniec Sport Arena

Jak dojechać do Zieleńca?

Jadąc do Zieleńca z dalszych miejsc Polski samochodem, najlepiej kierować się na Kłodzko. Z Wrocławia prawie do samego Zieleńca prowadzi międzynarodowa droga nr E67 (Wrocław- Kudowa Zdrój) oraz krajowa droga nr 8. Po drodze mijamy Łagiewniki, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Polanicę Zdrój, Duszniki Zdrój. Tuż za Dusznikami (ok. 3-4 km) należy skręcić w lewo do Zieleńca (bardzo dobrze oznaczony skręt), skąd już po 8 kilometrach dojedziemy do serca sportów zimowych w Kotlinie Kłodzkiej.

REGULAMIN

Projekt Zima 2023 Źródło: mat.prasowe
Pozostałe wiadomości