Ścibor Szpak

Imię i Nazwisko: Ścibor Szpak

Wiek: 47 lat

Miejscowość: Kraków

Talent: Komik

Ścibor ma 47 lat. Mieszka w Krakowie. Pracuje jako dyrektor kreatywny w firmie reklamowej. Skończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym pracuje jako wykładowca.

Swoją umiejętność rozbawiania ludzi odkrył jako nastolatek podczas obozów harcerskich. Na jednym z obozów założył kabaret o wdzięcznej nazwie KANAŁ 49, z którym wystąpił na kilku wrocławskich imprezach. W 1988 roku namówiono ich na udział w Nocnych Spotkaniach Literacko-Muzycznych i wystawiono po kabarecie POTEM, co spowodowało, że publiczność ich wyśmiała. W tym samym roku Ścibor miał okazję oklaskiwać występy podczas Festiwalu Piosenki Debilnej i tam doznał olśnienia, że powinien zająć się absurdem. Na początku studiów marzył jeszcze by założyć kolejny kabaret, jednak pochłonęła go nauka. Podczas studiów doktoranckich zaczął pracować w agencji reklamowej - był copywriterem, dyrektorem kreatywnym a nawet szefem agencji. Mówi, że w tym czasie zdolności sceniczne trenował na klientach, podczas prezentacji.

W 2005 roku wystąpił na Festiwalu Piosenki Kabaretowej OBORA. Występu nie zalicza do udanych ale rok i dwa lata później na tym festiwalu zajął 1 miejsce. Twierdzi, że sukces zapewniła mu zamiana gitary na stringi, gumowego smoka i melodyjkę z telefonu komórkowego. Na Festiwalu poznał Grześka Żaka, z którym przez dwa lata tworzył duet kabaretowo-liryczny. Aktualnie występuje solo- ma swój własny cykl „Doktor Absurdu Przedstawia“ w teatrze Capitol we Wrocławiu.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!