Oleksandr Bozhyk

IMIĘ I NAZWISKO: Oleksandr Bozhyk

WIEK: 35 lat

MIEJCOWOŚĆ: Lwów

TALENT: Gra na skrzypcach

Oleksandr ma35 lat, mieszka w Lwowie. Jest skrzypkiem i kompozytorem. Absolwent szkoły muzycznej i Akademii Muzycznej we Lwowie. Jest koncertmistrzem orkiestry filharmonii Lwowskiej i aktywnie koncertuje ze swoim pokazem.

Laureat międzynarodowych i ukraińskich konkursów muzycznych, finalista Ukraińskiego „Mam Talent!“ - zajął drugie miejsce w 2012 roku. Koncertuje na całym świecie. Jest założycielem orkiestry Bravissimo oraz grupy Bozhyk Band, z którą wykonuje rockowe wersje utworów muzyki klasycznej. Gra też na pianinie, gitarze i komponuje.

Od pierwszego roku studiów intensywnie koncertował /występy solowe, kwartety, duety/. Jako koncertmistrz pracował w wielu orkiestrach. Motorem do eksperymentów ze skrzypcami był udział w koncertach holenderskiego showmana Hansa Liberga /w Europie zagrali razem ponad 150 koncertów/. Przełomem był udział w ukraińskim „Mam Talent!“, w którym pokazał, że muzyk po konserwatorium może być także prawdziwym scenicznym showmanem /w programie pod koniec zagrał na dwóch parach skrzypiec jednocześnie/. Ćwiczy codziennie przez 5-6 godzin. Jego występy to pradziwe muzyczne show. Świetnie odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Marzy o wejściu do finału. Wygraną chciałby przeznaczyć na zrealizowanie swojego marzenia- nagranie autorskiej płyty w Abbey Road / razem z orkiestrą symfoniczną i zespołem rockowym/. Chciałby też odbyć duże tournée po większych miastach Polski.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!