Łukasz Chwieduk

l
l

Imię i Nazwisko: Łukasz Chwieduk

Wiek: 23 lata

Miejscowość: Gdynia

Talent: Freestyle Football

Łukasz ma 23 lata. Mieszka w Gdyni, pochodzi z Kępic. Na codzień studiuje Wychowanie Fizyczne na AWF w Gdańsku, kończy 3 rok studiów i pisze pracę licencjacką. Freestyle football’em zajmuje się od 11 lat. Zaczęło się od oglądania filmików na YT z udziałem polskich graczy, później przyszedł czas gdy postanowił spróbować swoich sił w tym sporcie. Wszystkiego nauczył się sam. Swoje sukcesy (2- krotne Mistrzostwo Europy i 2-krotne Mistorzstwo Polski) zawdzięcza wielogodzinnym treningom, w sali lub na boisku. Od 6 lat współpracuje z innym znanym graczem Michałem Rycajem (półfinał MT! 8), tworzą duet Frash, biorą udział w zawodach i robią pokazy eventowe. Działa również w Polskiej Federacji Freestyle Football.

Największym marzeniem Łukasza jest zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Europy we Freestyle Football. Uważa, że mamy najlepszych zawodników a jedyną przeszkodą w zorganizowaniu Mistrzostw jest brak pieniędzy, dlatego część pieniędzy z ewentualnej wygranej w MT! przeznaczyłby na ich organizację.

Łukasz kocha występy przed publicznością dlatego często można go zobaczyć na ulicy, głównie w Sopocie. Ponadto występuje na eventach. Freestyle football jest jego pasją, z tym sportem wiąże swoją przyszłość.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!