Krystian Minda

kry
kry

Imię i Nazwisko: Krystian Minda

Wiek: 32 lata

Miejscowość: Kraków

Talent: Iluzja ekstremalna

Krystian ma 32 lata. Mieszka w Krakowie. Jest iluzjonistą i artystą ekstremalnym.

Od niemal 5 lat specjalizuje się w iluzjach ekstremalnych (np.. uwalnianie się z akwarium, side show, fakir show). Od 2 lat trenuje połykanie mieczy. Twierdzi, że jest to jedna z najbardziej prestiżowych umiejętności w jego środowisku. Przez lata marzył żeby osiągnąć poziom zagranicznych gwiazd. Żaden Polak przede nim nie podjął się tego wyzwania, więc z braku potencjalnego nauczyciela i doradcy musiał uczyć się sam. Po latach zbierania informacji w internecie i zasięgania rad profesjonalnych połykaczy mieczy z drugiego końca świata odważył się spróbować. Proces nauki i przyzwyczajania się do wprowadzania różnego rodzaju przedmiotów w głąb przełyku miał kilka etapów i trwał około 2 lat.

Podczas treningów i na pokazach zdarzają mu się uszkodzenia tkanek oraz krwotoki wewnętrzne, wtedy na minimum 2 tygodnie zaprzestaje treningów. To, że kiedyś trenował takie rzeczy jak sztuki walki, joga czy żonglerka bardzo przydaje mu się podczas występów na scenie - poprawia zdolność koncentracji, pomaga kontrolować stres i co najważniejsze zachowywać zimną krew w przypadku kryzysowych sytuacji.

Jest pierwszym Polakiem połykającym miecze. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Połykaczy Mieczy. Aktualnie posiada 3 zatwierdzone rekordy świata w połykaniu mieczy. Jest zapraszany na zagraniczne festiwale i konwenty jako międzynarodowa gwiazda.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!