Agent - Gwiazdy

Odcinek 7

Agent - Gwiazdy
Agent
Agent

Kolejny dzień zmagań ma miejsce w malowniczym Hazyview położonym nieopodal Narodowego Parku Krugera. W programie pozostało już tylko osiem gwiazd.

Do uczestników przychodzi rano Kinga poinformować ich o porwaniu, jakie miało miejsce w nocy oraz o zadaniu, które czeka na pozostałych uczestników. Grupa musi podzielić się na dwie trzyosobowe drużyny. Następnie obie grupy wyruszają nad jezioro, gdzie czekają na nie wskazówki, jak uwolnić porwanych. Rozpoczyna się kolejny wyścig z czasem. Drużyny poszukujące kontaktują się z porwaną dwójką przy pomocy telefonu. Czy zdąża przed upływem czasu? W której grupie jest Agent? Jaki będzie finał akcji uwolnienia zakładników?

Podczas drugiej konkurencji uczestnicy będą musieli zachować pokerową twarz. Uczestnicy siadają przy okrągłym stole, na którym leży osiem kopert. W dwóch są połówki banknotu o nominale 1000, w dwóch kartki z napisem „3 jokery”, w jednej „2 jokery”, w jednej „1 joker”, w kolejnej „nic” i w ostatniej najcenniejszy „immunitet”. Na znak prowadzącej każdy bierze po jednej kopercie i dyskretnie sprawdza zawartość. Po chwili dowiadują się, że każdy z nich musi wymienić się kopertą z innym uczestnikiem. Z całą pewnością to zadanie wywoła spore zamieszanie wśród uczestników. W kolejnym zadaniu zawodnicy będą zjeżdżać na linie. Każdy z zawodników musi strącić tabliczkę. Każda tabliczka ma inną wartość tj. immunitet, joker oraz różne kwoty pieniędzy – w tym liczby ujemne, które pomniejszą pulę nagrody głównej. Czy uczestnikom uda się zarobić pieniądze dla grupy? Czy Agent zdołał uśpić czujność uczestników?

Po wszystkich zadaniach uczestnicy przystępują do testu. Po nim jedna osoba pożegna się z programem.