Agent - Gwiazdy

Odcinek 5

Agent - Gwiazdy
Odcinek 5 (1).jpg
Odcinek 5 (1).jpg

W piątym odcinku dziesiątka gwiazd stanie przed trzema wyzwaniami. Jak sobie poradzą tym razem? Czy Agent wprowadzi zamieszanie wśród pozostałych uczestników i uniemożliwi zarobienie kolejnych pieniędzy do puli nagrody głównej?

Pierwsza konkurencja rozgrywa się nad wodospadem. Uczestnicy podzielą się na dwie 5-osobowe drużyny. Jedna grupa musi przejść po linie na wodą i zapamiętać jak najwięcej słów i zwrotów, wykrzyczanych przez drugą grupę, która znajduje się na brzegu. Im więcej zapamiętanych słów, tym więcej punktów, a tym samym pieniędzy we wspólnej puli. Na brzegu każdy uczestnik konfrontuje zapamiętane słowa lub zwroty z prowadzącą. Czy Agent będzie nieprawidłowo wykrzykiwał określone słowa? A może znajdzie się w drugiej grupie i nie będzie starał się zapamiętać wszystkich zwrotów lub nie zdecyduje się na przejście nad wodospadem?

Kolejne zadanie ma miejsce na targu z pamiątkami. Uczestnicy muszą odnaleźć na straganach maski ze zdjęć. Jednak zdjęcia widzą tylko osoby nawigujące grupy poszukujące. Za pomocą krótkofalówek muszą naprowadzać je, opisując wygląd masek tak, by kolejne teamy mogły je odnaleźć. Na odnalezienie wszystkich masek maja tylko 30 minut. Za każdą dobrze znalezioną maskę grupa dostaje coraz większą kwotę. Czy drużynom uda się odnaleźć właściwe maski? Jak sprawdzą się osoby opisujące wygląd masek? Czy Agent będzie zwodził drużynę?

Ostatnia konkurencja to wyczekiwany przez wszystkich Park Narodowy Krugera i safari. Dwoje uczestników pozostaje w obozie, gdzie czekają na nich zagadki logiczne i sprawnościowe. Pozostali wyruszą na foto-safari. Muszą odnaleźć konkretne zwierzęta i zrobić im zdjęcie. Zdjęcie uprawnia dwójkę uczestników, którzy pozostali w obozie do otwarcia koperty z zadaniem. Za każde zadanie są do wygrania pieniądze. Zegar tyka. Czy Agentowi uda się przekreślić szanse na wygraną? Co zaskoczy uczestników podczas safari? Jakie zagadki będą musieli rozwikłać Ci, którzy pozostaną w obozie?

Rozgrywki kończy test sprawdzający wiedzę o Agencie. Kolejna osoba odpada z programu. Czy uczestnicy mają już wyklarowany obraz Agenta sabotującego ich wspólne działania? Kto tym razem opuści program i nie będzie miał szansy stanąć przed kolejnym wyzwaniem?