Agent - Gwiazdy

Odcinek 4

Agent - Gwiazdy
1775143-agent-gwiazdy-se.jpg
1775143-agent-gwiazdy-se.jpg

W czwartym odcinku uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami, każde w pięknej scenerii, wśród krajobrazów zapierających dech w piersiach. Widzowie zobaczą między innymi kanion rzeki Blyde, uznawany za jedną z największych atrakcji turystycznych Afryki.

W pierwszym zadaniu uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy. Jedna grupa pływa łódką po jeziorze, nawigowana przez dwie pozostałe grupy. Osoby na łódce mają za zadanie zrobić zdjęcia tabliczkom na brzegu. Problem polega na tym, że osoby na łódce mają zawiązane oczy i działają tylko na podstawie wskazówek udzielanych przez dwie pozostałe grupy – to one za pomocą walkie-talkie mówią im, gdzie mają płynąć i kiedy robić zdjęcie. Na tabliczkach znajdują się kwoty pieniędzy, które mogą trafić do puli nagrody głównej, jeśli tylko zostaną im zrobione wyraźne zdjęcia.

W tym zadaniu Agent ma dużo możliwości działania. Pytanie tylko, czy z nich skorzysta.

W zadaniu drugim losy całej grupy zależą od jednej osoby. To ona zadecyduje, ile warte jest wykonanie zadania przez poszczególnych uczestników. A zadanie nie będzie łatwe – skok z prawie 80-metrowej skały po worek z pieniędzmi. Kto będzie na tyle zdeterminowany, że nie wycofa się z zadania i dzięki temu będzie mógł dołożyć pieniądze do wspólnej puli? Czy uczestnik typujący obstawi prawidłowo? Czy wszyscy zdecydują się na skok? Dopiero po wszystkich skokach uczestnicy dowiedzą się, ile pieniędzy było w ich workach. Okaże się, że część skoków została wyceniona na 0 zł., część na kilka tysięcy…

Poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kto jest Agentem? będą teraz jeszcze bardziej intensywne. Uczestnicy już wiedzą, że nikomu nie mogą ufać.

Test wyeliminuje kolejną osobę z programu. Pozostanie już tylko dziesięciu uczestników. Gra zaczęła się na dobre!