Agent - Gwiazdy

Odcinek 11

Agent - Gwiazdy
Agent odc 11 (5).jpg
Agent odc 11 (5).jpg

W jedenastym odcinku zostało już tylko czterech uczestników, którzy są coraz bliżej finału i odkrycia, kto pośród nich jest Agentem. Gwiazdy wracają do miejsca, gdzie rozpoczęła się ich przygoda z programem – do Johannesburga.

W pierwszym zadaniu, uczestnicy udadzą się do starego teatru, we wnętrzu którego znajduje się ciężarek utrzymywany przez system lin, ciągnący się przez wszystkie pomieszczenia. W jednym z pomieszczeń znajdują się 3 szklane kule z kopertami w środku. W ciągu 30 minut zawodnicy muszą rozbić kule kierując ciężarem w skoordynowany sposób. W tym zadaniu Agent ma świetną okazję do sabotażu. Czy wspólnymi siłami uda się rozbić kule?

Kolejny dzień zmagań ma miejsce w bibliotece mieszczącej się w samym centrum Johannesburga. W bibliotece znajdują się ukryte pamiętniki wszystkich uczestników, obecnych oraz wyeliminowanych, wraz z przyporządkowanymi do nich ulubionymi książkami. Jedyny sposób na zarobienie pieniędzy w tym zadaniu to odnalezienie książek, za które uczestnicy dostaną od Kingi pieniądze. Wśród książek znajdują się ukryte pamiętniki uczestników, jest też pamiętnik Agenta. Jeżeli uczestnicy chcą zarobić pieniądze, nie mogą marnować czasu na szukanie pamiętników, bo jedynie zebranie ulubionych książek rywali da im wygraną w tym zadaniu. Czy uczestnicy skupią się na zarabianiu pieniędzy i nie będą szukać pamiętników? Czy komuś uda się znaleźć pamiętnik Agenta?

W tym odcinku, uczestnicy po raz ostatni przystąpią do testu. Nie będzie to jednak takie proste, jak było do tej pory. Tym razem komputer znajduje się w zamkniętej klatce. Do otworzenia klatki potrzebny jest klucz, aby go zdobyć trzeba rozwiązać zagadki. Gwiazdy muszą się pospieszyć, gdyż każda sekunda zwłoki wlicza się do czasu na rozwiązanie testu. Odpadnie ten, kto udzieli najmniej poprawnych odpowiedzi w najdłuższym czasie.