Victor Borsuk

Siedmiokrotny mistrz Polski w kitesurfingu, trzykrotny wicemistrz Polski, najbardziej utytułowany zawodnik freestyle’u w Polsce. Na kite’owym podium Pucharu Świata i Europy oraz pucharów krajowych stawał już kilkadziesiąt razy.
Urodził się 13 stycznia 1989 roku w Sztokholmie. Jego przygoda ze sportami wodnymi zaczęła się w 1995 roku, gdy rodzice zabrali go na Półwysep Helski i nauczyli pływać na desce do windsurfingu. Wtedy narodziła się jego miłość do sportów wodnych. Osiem lat później, jako 14-latek, zaczął uczyć się kitesurfingu. Nauka nie była łatwa, ale po pierwszych udanych halsach poczuł, że to właśnie ten sport jest jego życiową pasją. W dwa lata został wicemistrzem Polski, a po trzech latach zaczął wygrywać już wszystkie najważniejsze zawody w kraju.
Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, magistrem ekonomii oraz, co ciekawe, osobą uprawnioną do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Utrzymuje się sam od 17 roku życia ze sponsoringu, biznesu i freelancingu. Nie boi się żadnych wyzwań i stara się inspirować swoją pasją i ciężką pracą, a także zachęcać do bycia odważnym.
Jest także doświadczonym trenerem – zarówno profesjonalnych kitesurferów, jak i amatorów, których nie tylko uczy ewolucji, ale zaraża pasją, motywuje do treningów i pokazuje, jak łączyć sportowe hobby z codziennymi obowiązkami. Organizuje obozy szkoleniowe Borsuk Kite Camps na Półwyspie Helskim i wyjazdy kitesurfingowe po całym świecie.
Zobacz najmocniejsze fragmenty z czwartego odcinka "Agent - Gwiazdy"!
Najmocniejsze fragmenty czwartego odcinka "Agent - Gwiazdy"!
Najmocniejsze fragmenty czwartego odcinka "Agent - Gwiazdy"!