Aktualności

Kiedy aparat, a nie telefon do fotografii i filmowania do social media? 

Aktualności

Aparat cyfrowy daje nam więcej możliwości fotografowania w nieporównywalnie lepszej jakości od smartfona. To może być cenne uzupełnienie naszych profili social media. 

Fotografować każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. Era smartfonów i dostępu do internetu przyniosła ludzkości możliwość komunikacji za pomocą obrazów tworzonych przez całą dobę. I chociaż najnowsze smartfony dysponują matrycami o imponującej liczbie pikseli, to wciąż lepsze zdjęcia tworzą apraraty fotograficzne. Podpowiadamy, komu i jaki aparat przyda się do działań w social mediach. 

https://feeds.datafeedwatch.com/45030/fd2063a1caaaa0b4719645275e4f3095c89c4d50.xml  

Jaki aparat do social media? 

Często zastanawiamy się, dlaczego obserwowani przez nas na Instagramie celebryci mają tak udane fotografie. Istotne jest oczywiście odpowiednie pozowanie, ale i użyty sprzęt. Większość znanych osób oraz instytucji korzysta z profesjonalnych aparatów fotograficznych. Daje to możliwość, po pierwsze - uzyskania lepszej jakości zdjęć, po drugie – korzystania z szeregu innych rozwiązań przydatnych dla użytkownika, których brakuje w smartfonowych aparatach. Znajdziemy tu m.in. szerokie możliwości zoomu optycznego, lepsze zdjęcia przy gorszym oświetleniu oraz nocą czy też filmy o lepszej jakości i stabilizacji obrazu, które mogą być bezpośrednio wgrywane na serwis YouTube. 

Do prowadzenia vloga lub firmowych social mediów świetnie sprawdzi się prawdziwy “niezbędnik reportera”, czyli Canon PowerShot G7 X Mark III. Jest to wręcz idealny sprzęt dla vlogerów, osób prowadzących transmisje na żywo i wideokonferencje. Automatyczny tryb filmowania idealnie nadaje się do obsługi vlogowania dzięki precyzyjnej regulacji autofocusa i automatycznej ekspozycji. Tryby automatyczne wspomogą nagrywanie, a dzięki dobrze wyprofilowanej, rozkładanej rączce samo operowanie aparatem jest niezwykle łatwe.

PowerShot G7 X Mark III dzięki możliwości nagrywania w 4K i robienia zdjęć w rozdzielczości 20,1 MP świetnie nadaje się do tworzenia wysokiej jakości materiałów do social mediów. By dostosować się do odbiorców na smartfonach, aparat oferuje możliwość nagrywania pionowych filmów. Całość kryje się w niewielkiej i poręcznej konstrukcji, którą można zabrać wszędzie. Z kolei sparowanie aparatu PowerShot G7 X Mark III ze smartfonem lub z tabletem za pomocą Bluetooth ułatwia udostępnianie materiałów w internecie. Aplikacja Canon Camera Connect umożliwia zdalne filmowanie i fotografowanie, gdy np. postawimy nasz aparat na statywie. 

Dla miłośników fotografii

Fani fotografii z pewnością odnajdą się w obsłudze aparatu Canon EOS R10. Wyposażony jest on w obracany ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm, 1,04 mln punktów, który pozwoli na wykonanie świetnej jakości selfie. Dzięki zastosowaniu specjalnego adaptera aparat umożliwia wykorzystanie lustrzankowych obiektywów EF,EF-s z zachowaniem tej samej jakości, wydajności i funkcjonalności. Canon EOS R10 doskonale sprawdzi się zarówno podczas uwieczniania wydarzeń sportowych, przyrody, jak i rodzinnych spotkań. Przygotowane zdjęcia i filmy od razu możesz przesłać do chmury lub transmitować na YouTubie. To świetne rozwiązanie dla rodziny, która lubi utrwalać wspólne piękne chwile i podróże. 

Aparat Canon EOS R10 wyposażony jest w system ustawiania ostrości Dual Pixel CMOS AF II, który zaprogramowano z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji. Oparta jest ona na uczeniu głębokim z myślą o zaawansowanym rozpoznawaniu obiektów. Aparat jest szybki, precyzyjny i niewiarygodnie czuły w słabym świetle – dobrze poradzi sobie w sytuacjach, w których dostępne jest tylko światło księżyca. Sprzęt jest również mobilny (waży zaledwie 429 g), więc można go zawsze zabrać ze sobą i cieszyć się utrwalonymi w wysokiej jakości chwilami.

Szeroki wybór aparatów umożliwia dobranie sprzętu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb i rozwój umiejętności fotograficznych praktycznie w nieograniczonym zakresie.

Perfect Picture
Pozostałe wiadomości