Aktualności

Jaki aparat najlepiej sprawdzi się w fotografii portretowej? 

Aktualności

Fotografia portretowa wymaga pracy po obu stronach – i fotografa, i modela. Jak jednak dobrać sprzęt, by ująć emocje chwili?

Portrety to najczęściej wykorzystywane tematy fotografii. Uchwycony na nich człowiek ma być autentyczny - wraz ze swoimi emocjami, wadami i pięknem. To prawdziwe wyzwanie dla fotografa, by uchwycić chwilę, która opisze jego modela. Z pewnością przyda się odpowiedni sprzęt, który da nam piękne rozmycie tła oraz profesjonalny look.

Zapisz na zawsze rodzinne emocje!

Aby cieszyć się ponadczasową jakością portretów, warto zainwestować w sprzęt, który będzie tworzył obrazy nadające się zarówno do druku, jak i dalszej postprodukcji. Przykładem tego typu rozwiązania jest Canon EOS RP. Dzięki obiektywowi RF 24-105mm F4L IS USM z ogniskową do 105 mm o wysokiej jasności uzyskamy efekt rozmytego tła, tak potrzebny w portrecie. Z kolei zakres czułości do 40 000 ISO pozwala wykonywać zdjęcia, z krótkim czasem naświetlania bez obawy o to, że fotografowanie dynamicznych scen nie przyniesie oczekiwanych efektów. Zdjęcie w podskoku – nie ma problemu! Dobre zdjęcie emocji w portrecie można więc wykonać nawet w ruchu! 

Dodatkowo aparat automatycznie wyostrza obraz przy użyciu autofocusa z inteligentnym trybem Eye tracking, który polega na śledzeniu ludzkiego oka. System ten jest skuteczny już od –5EV. Działa więc nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. To idealne rozwiązanie dla amatorów, którym zależy na tworzeniu zdjęć wysokiej jakości od samego początku swojej przygody z fotografią i portretem.

Canon EOS RP to nie tylko świetny aparat, ale także kamera pozwalająca nam na nagranie swoich pięknych chwil w jakości 4 k. Wysoka rozdzielczość nagranego materiału pozwala uzyskać obraz o wysokiej szczegółowości i ostrości.

https://feeds.datafeedwatch.com/45030/fd2063a1caaaa0b4719645275e4f3095c89c4d50.xml 

Tytan pracy dla profesjonalistów

Jeszcze lepszą pracę w trudnych warunkach oświetlenia otrzymamy, korzystając z Canon EOS R6. Ten bezlusterkowy aparat przeznaczony jest dla entuzjastów fotografii i profesjonalistów. Stanowi on doskonałe połączenie rozdzielczości, skuteczności fotografowania przy słabym oświetleniu i dużego zakresu dynamiki. Dobre zdjęcie jest dzięki temu możliwe do wykonania nie tylko w studiu, ale i w plenerze oraz pomieszczeniu.

Canon EOS R6 może wykonać ostre zdjęcia przy bardzo słabym świetle dzięki maksymalnej czułości ISO 102400 i autofokusowi cechującemu się czułością do -6,5 EV.1Stanowi to najlepszy wynik w klasie pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Ze względu na dużą matrycę oraz jej rozdzielczość poziom szumów jest niewielki. Dla użytkownika oznacza to wysoką jakość zdjęć nawet przy wysokiej wartości ISO. Daje to możliwość wykonania dobrego portretu niezależnie od warunków oświetleniowych.

Aparat wyposażony jest w 5-osiowy stabilizator obrazu, który może współpracować z systemem stabilizacji zastosowanym w obiektywie, zapewniając nawet 8-stopniową ochronę przed efektami drgań aparatu. Dzięki temu otrzymamy ostre zdjęcia w każdych niemalże warunkach atmosferycznych i oświetleniowych. Aparat Canon EOS R6 polecany jest wszystkim, którzy lubią wykonywać zdjęcia portretowe poza studiem. Świetnie sfotografujemy nie tylko przechodnia czy członków rodziny, ale także naszego zwierzaka, który nie ma w zwyczaju zbyt długo trwać w bezruchu. Dla uchwycenia piękna pupili powstała specjalnie funkcja wykrywania oka zwierzęcia, która pozwala bez problemu uchwycić zwierzęta będące nawet w szybkim ruchu. Doskonały i szybki mechanizm autofocus rozpoznaje głowy, oczy i sylwetki ludzi, ale także kotów, psów i ptaków. Ostre zdjęcia portretowe wykonane w ruchu odtąd nie są problemem! 

Ponadto aparat ten nagrywa filmy w jakości 4 k 60p z imponującą 10-bitową głębią kolorów. Dzięki sieci Wi-Fi 2,4 GHz do przesyłania obrazów bezpośrednio do chmury, łączenie się z innymi urządzeniami nigdy nie było takie proste. Canon EOS R6 zadowoli nawet bardzo wymagającego profesjonalistę. 

Perfect Picture
Pozostałe wiadomości