Sara James

Autor:
Aleksandra
Wolniewicz
MasterChef Junior: Sara James w kuchni!

Polska piosenkarka młodego pokolenia. Zwyciężczyni czwartej edycji programu “The Voice Kids” w 2021 roku. Reprezentantka Polski w 19. konkursie Eurowizji dla Dzieci w 2021 roku oraz finalistka 17. edycji talent show America’s Got Talent z 2022 roku. 

Sara James – prywatnie

Sara urodziła się 10 czerwca 2008 roku. Młoda, utalentowana wokalistka pochodzi z Ośna Lubuskiego, małego miasteczka położonego blisko niemieckiej granicy Polski. Jej rodzina ma polsko-nigeryjskie korzenie. Mama – Arleta Dancewicz, amatorsko zajmuje się śpiewem a ojciec – John James to zawodowy muzyk, producent i piosenkarz. Nic więc dziwnego, że dziewczyna z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Można wręcz powiedzieć, że płynie ona w jej żyłach. Najpierw śpiewała w domu, a następnie w szkole podstawowej. Uczyła się również w szkole muzycznej w Słubicach, gdzie nauczyła się gry na pianinie. W Miejskim Ośrodku Kultury w Słubicach brała udział w lekcjach śpiewu od Edyty Kręgiel. Od lat bierze udział w różnego rodzaju konkursach dla wokalistów, a jej rodzice zawsze wspierają ją bez względu na ich wynik.

Dziewczyna jest temperamentna, ale mimo to pokorna, skupiona i bardzo zaangażowana w to, co robi. Zna swoją wartość i jest pewna siebie. Szybko nawiązuje nowe znajomości, ponieważ jest otwarta na innych i komunikatywna. Mimo że jest wschodzącą gwiazdą muzyki, nie nosi głowy wysoko i dlatego, ludzie obdarzają ją ogromną sympatią.

Młoda piosenkarka ma trójkę rodzeństwa Michelle James, Johna Jamesa Juniora oraz Jakuba Dancewicza.

Fryderyk Festiwal 2023: Sara James - Bloodline
Fryderyk Festiwal 2023: Sara James - Bloodline

Sara James – aktywność publiczna

Młoda piosenkarka bardzo aktywnie działa w różnych przedsięwzięciach społecznych. W 2022 została Ambasadorką programu Spotify EQUAL, który promuje równość w przemyśle muzycznym. W tym samym roku została Ambasadorką Wrocławskiego Roku dobrych relacji, czyli akcji, której celem jest szerzenie wiedzy o narastającym w społeczeństwie problemie, jakim jest samotność.

Sara James – nagrody i wyróżnienia 

 • Zwycięstwo w kategorii dzieci 6.letnich w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku.
 • W 2020 roku zdobyła Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte.
 • W 2021 roku zwyciężyła czwartą edycję programu The Voice Kids.
 • We Wrześniu 2021 roku uczestniczyła w konkursie na reprezentanta Polski w 19. Konkursu Piosenki Eurowizja dla Dzieci. Wybrano ją na reprezentantkę kraju, a w czasie konkursu zajęła drugie miejsce.
 • W 2022 roku otrzymała nominację do nagrody Wiktory 2021 w kategorii odkrycie roku.
 • W 2023 roku dostała nominację do nagrody Fryderyków 2023 za Fonograficzny debiut roku i zdobyła tę nagrodę.

Sara James – dorobek muzyczny

 • Minialbum pt.: Jak co roku – 2021.
 • Single: Somebody, czarny młyn, Jak co roku – 2021.
 • Minialbum pt.: Spotify Singles – 2022.
 • Single: Lecę, Nie jest za późno, Na sam szczyt, Magia jest w nas, My wave, Taka sama – 2022.
 • Single promocyjne. Covery piosenek: Rocket man i Running Up That Hill; Lovely Christmas;
 • Singiel: Bloodline – 2023;

W 2023 roku Sara James użyczyła głosu Arielce, głównej postaci filmu Disneya pt.: Mała Syrenka. 

Sara James w Masterchef Junior

W 2023 roku Sara James zajęła miejsce gościa honorowego ósmej edycji programu MasterChef Junior. U boku Anny Starmach, Michela Morana i Tomasza Jakubiaka, młoda wokalistka wystąpiła jako czwarty juror. Aby zagrzać młodych kucharzy do rywalizacji, piosenkarka zamieniła kuchnię MasterChefa Juniora w estradę, na której zaprezentowała swój wielki przebój – Somebody.

MasterChef Junior: Sara James

Autor:Aleksandra Wolniewicz