Krystian Pesta

Autor:
Aleksandra
Wolniewicz

Krystian Pesta jest jednym z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Największą popularność zdobył dzięki roli mrocznego Horsta Zeigera w serialu Player Original - „Behawiorysta”.

Krystian Pesta – prywatnie

Krystian Pesta urodził się w 1992 roku w Toruniu. Z aktorstwem związany jest od najmłodszych lat – już w gimnazjum brał udział w zajęciach teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Po maturze wyjechał do Łodzi, gdzie w 2017 roku ukończył prestiżowy Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej. Krystian Pesta wyróżniał się już podczas studiów. Został uhonorowany nagrodą dla „Najbardziej Elektryzującego Aktora” na XXXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Poza udziałem w produkcjach filmowych i telewizyjnych, gra w teatrze. W latach 2016-2018 Krystian Pesta występował na deskach krakowskiego Teatru Ludowego, obecnie współpracuje z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza.

Prywatnie jest pasjonatem podróżowania. Zna też trzy języki obce – angielski, francuski i niemiecki.

Krystian Pesta – Horst Zeiger w serialu „Behawiorysta”

Behawiorysta: Kim jest Horst?
Behawiorysta: Kim jest Horst? Behawiorysta: Kim jest Horst?

Największą popularność Krystianowi Peście przyniosła rola mrocznego, psychopatycznego mordercy Horsta Zeigera w serialu „Behawiorysta”.

Bohater grany przez Krystiana Pestę jest outsiderem i maniakiem komputerowym. W jego rękach internet staje się niebezpiecznym narzędziem do manipulowania ludźmi i planowania zbrodni. Zeiger organizuje w sieci swoiste igrzyska śmierci, wybór ofiary pozostawiając swoim online’owym widzom.

Mrożące krew w żyłach działania Zeigera próbuje powstrzymać Gerard Edling (w tej roli Robert Więckiewicz) - stateczny wykładowca, ekspert w dziedzinie kinezyki – czyli nauki zajmującej się badaniem mowy ciała, współpracujący z lokalnymi organami ścigania.

Serial powstał na motywach bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza pod tym samym tytułem i szybko stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji Player.pl.

Behawiorysta, odcinek 7

Krystian Pesta w innych produkcjach Grupy TVN Warner Bros. Discovery

Krystian Pesta zadebiutował na ekranie, jeszcze przed ukończeniem studiów, gościnnym występem w „Na Wspólnej”, gdzie w jednym z odcinków wcielił się w rolę dziennikarza. Również jako epizodyczna postać - reporter pojawił się w innym kultowym serialu TVN – „Lekarze”. W produkcji Player Original - „Chyłka. Inwigilacja” zagrał porucznika Andrzeja Kowalika. Widzowie mogli zobaczyć go także w TVN7, w „Zakochanych po uszy”, gdzie wystąpił jako recepcjonista Krystian.

W 2023 roku Krystian Pesta wziął udział w uwielbianym przez widzów podróżniczym programie TVN prowadzonym przez Darię Ładochę – „Azja Express”. W emocjonującym orientalnym wyścigu po Turcji, Gruzji i Uzbekistanie aktorowi towarzyszyła jego młodsza siostra Oliwia.

Autor:Aleksandra Wolniewicz