Aktualności

Skazana 2: Wejście Hani do więzienia. Zaglądamy za kulisy!

Aktualności

Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn.pl
Skazana 2: Wejście Hani do więzienia. Zaglądamy za kulisy!

Hania Mazur trafiła do więzienia. Skazana na rok pozbawienia wolności została skierowana do za kratki w Zabrzu do placówki, w której swój wyrok odsiaduje jej mama. Jak dziewczyna odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Byliśmy na planie i rozmawialiśmy z Martyną Byczkowską.

Hania Mazur weszła do więzienia w 2. odcinku i od początku została wrzucona na głęboką wodę. Dziewczyna będzie musiała szybko poznać nową rzeczywistość i dowiedzieć się, kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Byliśmy na planie podczas realizacji sceny wejścia Hani do celi. Zobaczcie materiał!

W 2. sezonie Hania przeżywa pewnego rodzaju katharsis. (...) Ląduje w więzieniu razem z mamą. To jest jej droga krzyżowa. Wydaje mi się, że Hani zdaje sobie sprawę, że dokonała takiego czynu, którego nie da się cofnąć.

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości