Aktualności

Skazana 2: Dawidziuk, Kania i Woronowicz w FIVE O'CLOCK

Aktualności

Źródło:
tvn.pl
Skazana 2: Dawidziuk, Kania i Woronowicz w FIVE O'CLOCK

Za nami 2. sezon serialu "Skazana". Wiele się wydarzyło, bohaterowie przeżyli sporo ciężkich chwil. Monika Dawidziuk, Maria Kania i Adam Woronowicz opowiedzieli o spotkaniu na planie i budowaniu swoich postaci. Zobaczcie FIVE O'CLOCK.

2. sezon serialu "Skazana" obfitował w wydarzenia i trudne sceny. W więzieniu nie było łatwo i wiele spraw mocno się skomplikowało. Marika (Maria Kania) po wyjściu zza krat wpadła w sidła handlarzy żywym towarem, Amfisa (Monika Dawidziuk) zaszalała, rozpoczynając bunt, a Hepner (Adam Woronowicz) pokazał, że skrywa różne oblicza. Zaprosiliśmy aktorów do rozmowy na temat produkcji i ich doświadczeń w pracy na planie.

Intensywne i trudne zdarzenia zapisane w scenariuszu z pewnością dostarczyły aktorom nowych wyzwań. Jak im się pracowało przy 2. sezonie?

(Pracowało mi się) zupełnie inaczej niż przy pierwszym sezonie. Wszystko było już jasne. Przy pierwszy sezonie było takie "obwąchiwanie się". (...) Marika wychodzi na warunkowe zwolnienie, czyli taki nowy początek.

W drugim sezonie rozwinęłam skrzydła. To był dla mnie rollercoaster. To było przejście na ciemną stronę mocy. (...) To była niesamowita przygoda.

Prawda czy fałsz? Dawidziuk, Kania i Woronowicz w ogniu pytań!
Prawda czy fałsz? Dawidziuk, Kania i Woronowicz w ogniu pytań!

W drugiej odsłonie instynkty biorą górę w działaniu bohaterów. Matka walczy o córkę, Pati zależy na przetrwaniu za kratami, Marika musi wyjść z opresji, a Amfisa daje się ponieść emocjom.

Mam takie wrażenie, że w tej Skazanej jest tak, że instynkty biorą górę. Myślenie o tym, że coś wynika z przyczynowości, jakiegoś skutku, schodzi na dalszy plan.

Moim przygotowaniem było obejrzenie 1. sezonu. (...) W momencie, w którym przystępowałem do tego projektu były napisane 4. odcinki i nie wiedziałem jeszcze, w którą to pójdzie stronę.

Zobaczcie całą rozmowę i wpadajcie do Playera.

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Oglądaj serial Skazana w player.pl

Skazana 2: Pati przypomina 1. sezon. Co się działo?
Skazana 2: Pati przypomina 1. sezon. Co się działo?

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości