Aktualności

Na twoim miejscu: Kasia i Krzysiek o swojej rodzinie

Aktualności

Źródło:
tvn.pl
Na twoim miejscu: Kasia i Krzysiek o swojej rodzinie

Kim jest Kasia i Krzysiek? Poznaliśmy ich przed zamianą ciał i zadaliśmy kilka pytań. Zobaczcie ich odpowiedzi!

Kasia i Krzysiek Domańscy są małżeństwem z kilkuletnim stażem. Razem wychowują synka Tadzia. Zajmują się psem Nelsonem i starają się dobrze wypełniać swoje zawodowe obowiązki. Niestety na ich życiu pojawiają się pierwsze rysy. Jak poradzą sobie z kryzysem? Co wyniknie z zamiany ciał?

Na twoim miejscu: Czym zajmuje się Kasia i Krzysiek?
Na twoim miejscu: Czym zajmuje się Kasia i Krzysiek?

Kasia pracuje w przedszkolu, którego dyrektorką jest jej mama. Krzysiek codziennie stawia czoła korporacyjnym regułom i wymaganiom. Każde z nich dobrze radzi sobie w swojej pracy.

Na twoim miejscu: Największe wyzwanie dla Kasi i Krzysia
Na twoim miejscu: Największe wyzwanie dla Kasi i Krzysia

Chcieli zmiany, nie zamiany!

Kaśka i Krzysiek – młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez... zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności. 

Ogromnie spodobało mi się to wyzwanie aktorskie. Po niezwykle kobiecych rolach, które wcześniej grałam, np. w filmie „Dziewczyny z Dubaju”, zagrać faceta? Fantastyczna przygoda! Poza tym po zdjęciach próbnych wiedziałam, że projekt będzie miał wspaniałą energię i twórców. Ilość uwagi i przygotowanie reżysera po prostu mnie ujęły. Z Mironem już na tamtym etapie złapaliśmy chemię, a produkcja dbała o profesjonalną i twórczą atmosferę  

Zaskakujące wyzwania w pracy i domu. Zupełnie inne postrzeganie przez społeczeństwo, i w końcu przyzwyczajenie się do nowej fizyczności, jak chociażby posiadania piersi czy siedzenia „po męsku”. To wszystko przysporzy bohaterom mnóstwo problemów, a widowni zarówno śmiechu, jak i powodów do przemyśleń.  

Reżyserem „Na twoim miejscu” jest Antonio Galdámez, dla którego jest to pełnometrażowy debiut fabularny. Tak mówi o filmie: 

Domeną reżysera jest praca z aktorem.  To oczywiście ogromna przyjemność, ale również wyzwanie.  Opowiedzieliśmy  o relacji bohaterów w sposób dowcipny i wesoły, jednak ważne było dla mnie zawarcie także cieni, rzeczy trudnych do przepracowania i dających do myślenia. Praca nad  różnymi tonami, ciągłe wyważanie proporcji między śmiechem a łzami – to był proces niezwykle ciekawy i inspirujący.

Na twoim miejscu - twórcy i obsada

W filmie w główne role, zarówno Kaśki jak i Krzyśka wcielają się Paulina Gałązka oraz Miron Jagniewski, na ekranie partnerują im m.in. Maria PakulnisMagdalena LamparskaJan Frycz, Michał Czernecki i Delfina Wilkońska. Za scenariusz filmu odpowiadają Łukasz Światowiec i Anna Bielak.  

Producentem filmu jest TVN Warner Bros. Discovery. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM. 

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości